photo_2020-02-17_12-25-07
موسسه شکوفایی استعدادهای کودکان مهر (شکوفا)
تاریخ انتشار: 20 می ماه 14 

 موسسه شکوفایی استعدادهای کودکان مهر

 موسسه شکوفایی استعدادهای کودکان مهر(شکوفا)  موسسه اي غير تجاری، غیر انتفاعي و مستقل است که از سال 1389 آغاز به کار کرده است. تاکنون در دو نقطه از منطقه 15 در جنوب شرقی تهران مجموعا  بیش از هزار و سیصد نفر از کودکان محله در موسسه ثبت نام کرده و از برنامه های آموزشی و فرهنگی-هنری استفاده می کنند.

چشم انداز و آرمان ما با احترام به حقوق انسان، رشد و شکوفایی استعدادهای کودکان (بویژه کودکان کار و نیازمند) برای یک زندگی شاد و با کیفیت است.

ماموریت مرکز شکوفایی استعدادهای کودکان  تسهیل و مطالبه گری برای حمایت از حقوق کودکان (بویژه کودکان کار و نیازمند) و ایجاد محیط های دوستدار کودک برای تامین آموزش، شادی و سلامت آنان و توانمندسازی خانواده هایشان از طریق ایجاد فرصت های برابر، با رویکردی مشارکتی و محله محور است و هدف کلی  مجموعه حمایت از کودکان کار و نیازمند از طریق ایجاد محیط مناسب برای تامین رشد جسمی، عاطفی و اجتماعی آنان می باشد.

رویکرد شاخص شکوفا فعالیت محله-محور و در تعامل با محله در ابعاد مختلف است:

– برنامه های موسسه با مشارکت مادران محلی اجرا می شود. مشارکت مادران بصورت مداوم در ادارۀ برخی مسائل داخلی برنامه ها و مربی گری بهمراه و در کنار مسئولین موسسه برقرارمی باشد. مادران محلی در برنامه های آموزشی ویژه موسسه نیز شرکت می کنند از جمله سوادآموزی، مهارتهای زندگی و خیاطی.

– موسسه برنامه های مشخصی در جهت تقویت ارتباط بچه ها با محله خود و تاثیر بر هویت فرهنگی محله دارد، از جمله برگزاری جشنواره های تابستانی و نوروزی و برنامه های نمایش آثار هنری بچه ها در فضای اراضی خالی محله (تاثیر گذاری در جهت تغییر هویت فرهنگی فضاهایی که عمدتا درگیر آسیبهای اجتماعی مرتبط با مواد مخدر و … هستند)

– برگزاری کلاسهای آموزشی عکاسی، نقاشی و نوشتن ؛ بازتاب بچه ها از محله شان در عکس ها و تصاویر و متن، مکانهایی که دوست دارند و فضاهایی که دوست ندارند.

– برگزاری جلسات پدران با اهداف آگاه‌ سازی و حساس سازی پدران نسبت به نقش و جایگاه خود در تربیت کودک، کمک به تعامل بیشتر و بهتر پدران با فرزندان و همسرانشان، ایجاد گروه پدران در محله و بسط این نگاه در بین دیگر پدران محله

برنامه ها و کلاسهای موسسه شکوفا برای کودکان :  بخشهای هنری و مهارتی: تئاتر – شاهنامه خوانی – عکاسی – فلسفه برای کودکان – کتابخوانی  – خلاقیت و کاردستی – آشپزی محلی اقوام ایرانی – موسیقی  – خیاطی و بافتنی – گل چینی-روزنامه دیواری

بخشهای آموزشی و کمک درسی: زبان انگلیسی در چهار سطح – کامپیوتر- کمک درسی – کلاس پیش دبستان برای کودکان 5 و 6 ساله   کلاسهای موسسه شکوفا برای مادران :  دوره های سوادآموزی- مهارتهای زندگی – خیاطی – كلاس فرزند پروري- كلاس ارتباط بدون خشونت – كلاس زوج درماني

1

  جشنواره تابستانی شکوفا در فضای خالی محله اتابک

2

عکسها و نوشته های بچه های شکوفا درباره فضاهای محله اتابک

3

جشنواره نوروزی شکوفا در فضای خالی محله اتابک

4

  نمایش آثار هنری بچه ها -روز بزرگداشت فردوسی – محله اتابک

5

با ما همراه شوید

 شما می توانید به چند شیوه به کانون شکوفا بپیوندید:

1- برگزاری داوطلبانه کلاس های علمی – فرهنگی – هنری

شما بر اساس تخصص و تجربۀ خود میتوانید کارگاه های یک یا چند روزه (مانند نمونه های برنامه یک روزه تئاتر با گروه تئاتر مایزنر) و یا کلاسهای مداوم و یا خاص (مانند برگزاری کلاس آشپزی ملل) برای کودکان بصورت داوطلبانه ارائه کنید.

2- ارائه خدمات رایگان (پزشکی، ..)

شما میتوانید براساس تخصص خود برای ارائه خدمات بصورت یک یا چند روزه، در محل کار، مطب و یا در کانون برای کودکان اقدام کنید. گروه پرستاری دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه تهران در هفته سلامت به معاینه و تکمیل پرونده پزشکی کودکان پرداختند.

3- ارتباط با فضاهای فرهنگی؛ فرهنگسرا، موزه ، تئاترو ..

درصورت امکان ارتباط با فضاهای فرهنگی می توانید امکان استفاده رایگان بچه ها برای یک یا چند روز را فراهم کنید.

4- همراهی مالی

برای همراهی مالی با کانون می توانید از طریق شماره حساب کانون اقدام کنید. شما میتوانید فعالیت مشخصی را انتخاب و حمایت کنید. مثل -تهیه کفش و لباس در نوروز-تهیه اغذیه کودکان – تهیه اسباب بازی و غیره.

آدرس مرکز 1: خیابان خاوران ایستگاه باسکول خیابان تمدن خیابان شهید خوب بخت کوچه ابراهیمی پلاک 12 ساختمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران کانون شکوفایی استعدادهای کودکان

آدرس مرکز 2: رضویه. خیابان بوعلی، بعد از خیابان سازمان آب. خیابان هنرستان پارک افرا بین خیابان منتظری و رجایی ۵.پلاک ۴۱.واحد۲

شماره کارت بانک ملی جهت کمکهای مالی – به نام موسسه شکوفایی استعدادهای کودکان مهر   6037991899927168

Web: http://www.shokoofa.org

https://telegram.me/shokoofai

https://www.instagram.com/shokoofa

   تلفن 33024860- 09127606475