MEHR TAK
بنیاد نوای مهر تاک
تاریخ انتشار: 19 دسامبر ماه 18 

فعالیت های اصلی

برگزاری دوره های سواد آموزی

حضور تعداد زیادی از زنان وحتی دختران بیسواد در این محله علت ایجاد بخش سواد اموزی در این مرکز است علاوه بر زنان افغان زنان ودختران ایرانی نیز در کلاس حضور دارند انگیزه بالای این زنان ومیل به یادگیری ورشد وبالندگی باعث میشود آنها همراه کودکانشان در کلاس درس حضورداشته باشند.

مشاوره وروانشناسی با توجه به وجود مشکلات فراوان در سطح محله و خانواده وعدم داشتن مهارت کافی برای حل این مشکلات برگزاری جلسات مشاوره فردی وگروهی کمک شایانی به این افراد میکند کم کم می آموزند که با مشاوره وگفتگوهم میتوان برای مشکلات راه حلی پیدا کرد .بیشتر مشاوره ها در خصوص ارتباط با کودکان ، اختلافهای خانوادگی ، پیشگیری از افسردگی و… انجام میشود انها حتی راغب شده اند که در هنگام مشاوره همسرانشان هم حضور دااشته باشند.

کلاس خیاطی در فصل بهار اولین دوره از آموزش خیاطی به اتمام رسید. حدود ۱۰ نفر در این کلاس حضور داشتند که پس از اتمام آموزش توانایی دریافت سفارش ودوخت ودوز را پیدا کرده اند به این ترتیب مهارتی را آموخته اند که میتوانند به واسطه آن کسب درآمد کنند وهمینطور میتواند به افزایش اعتماد به نفس در آنها منجرشود. دوره جدید کلاس خیاطی هم در فصل بهار آغاز شد تعدا ۱۵ نفر از خانمها در این کلاس حضور دارند .خانم باقری به عنوان مربی در کلاس حضور دارند دو نفر از خانمها که از اهالی محل هستند ترم قبل به عنوان بهترین شاگردان کلاس انتخاب شدند همراه خانم باقری در کلاس حضور دارند ومشغول دریا فت آموزشهای لازم در زمینه حرفه آموزی ومهارتهای ارتباطی می باشند تا درترم آینده به جای ایشان مربیگری کلاس را به عهده بگیرند. بومی پروری به حفظ وثبات موسسات کمک خواهد کرد.

کلاس آرایشگری دومین دوره از کلاس آموزش آرایشگری در بهار ۹۵ آغاز شد بیش از ۱۵۰ متقاضی آموزش خیاطی در لیست انتظار قرار داشتند در دوره اول ۲۳ نفر به عنوان هنرجو در کلاس حضور داشتند.در حال حاضر ۲۸ نفر از متقاضیان در در حال آموزش می باشند.مهارت آموزی داشتن حرفه وکسب در آمد توسط هنر آموزان وافزایش عزت نفس در آنها از مهمترین علل تشکیل این دوره می باشد .

معرفی شاگردان برتر به آموزشگاه های آرایشگری: پس از اتمام دوره دونفر از شاگردان به آموزشگاههای مجهز آرایشگری معرفی میشوند ودوره های پیشرفته را می آموزند تا هم بتوانند در آزمون به جهت گرفتن دیپلم شرکت کنند ، هم بتوانند به کمک مسئول آموزشگاه آرایشگری صاحب شغل ودرآمد باشند.درحال حاضر خانم آرزو رحیمی از شاگردان دروه آرایشگری از طرف موسسه تاک به آموزشگاه آرایشگری واقع در خیابان مرزداران معرفی شدند ودر حال گذراندن دوره های پیشرفته هستند .مسئول آموزشگاه در خصوص تاسیس یک آرایشگاه به عنوان یکی از شعبه های آرایشگاه به آرزو قول مساعدت داده اند.

گلیم بافی آشنایی با هنر و سنت ایرانی, تربیت مربیان بومی,ایجاد انگیزه و کسب درآمد برای زنان و دختران محله دروازه غار موسسه تاک را بر آن داشت کلاسهای گلیم بافی را تشکیل بدهد. این کلاس با حضور ۱۵ نفر از هنرجویان و با مربیگری داوطلبانه خانم فرزانه در حال انجام است.

کلاس بافتنی این کلاس با مربیگری خانم طهماسبی که از بومیان محل هستند در روزهای یکشنبه و با حضور ۱۰نفر از هنرجویان تشکیل میشود. با آموزش علاوه بر پر کردن اوقات فراغت هنر آموزان میتوانند بعضی از پوشاک مورد نیازشان را خودشان تولید کنند وهمچنین پس از فراگیری کامل بافتنی میتوانند سفارش دریافت کنند وکسب درآمد کنند.

کلاس کامپیوتر این کلاس با مربیگری خانم سلطانی و با حضور ۲۰ نفر از دختران وپسران موسسه تاک در روزهای پنجشنبه تشکیل میشود در این کلاس در حال حاضر مبانی کامپیوتر, word, ویندوز,اینترنت,نصب برنامه و… آموزش داده میشود.

موسیقی درمانی و استعداد یابی علاقه واستعداد کودکان و ونوجوانان وهمینطور شور ونشاطی که در اشخاص ایجاد میکند موسسه تاک را بر آن داشت که بخش آموزش موسیقی را تشکیل بدهد.به همت دوستان در ابتدا دو دستگاه ساز بلز تهیه شد که پس از مدتی تعداد بلزها به ۱۱دستگاه افزایش پیدا کرد. حدود ۱۸نفر در کلاس حضور داشتند که شاگردان به دو قسمت تقسیم شدند.آقای اردلان مربیگری نوجوانان وخانم خدایاری مربی گری کودکان را به عهده گرفتند. مربیها در حین آموزش علاقه کودکان ونوجوانان را نسبت ب سایر سازها را می سنجند(با نمایش سازهای مختلف وهمین طورحضور گروههای موسیقی در موسسه) تا پس از اتمام دوره عرف آموزش, با ساز مورد علاقه کودکان ونوجوانان ادامه یابد. استعداد سنجی , پرورش استعدادهای کودکان ونوجوانان تحت آموزش, تشکیل گروه موسیقی موسسه تاک, افزایش شادی واعتماد به نفس, پرورش مربی موسیقی از میان بومیان از دیگر اهداف موسسه تاک می باشد.

برگزاری کلاسهای تقویتی برای دانش آموزان جمعیت بالای دانش آموزان در این محله ها وضعف آنها در درسهایی مانند ریاضی ، زبان ، دستور فارسی،عربی ، فیزیک وهمچنین عدم توانایی آنها در به کارگیری معلم خصوصی ما را بر آن داشت که کلاسهای تقویتی برای دانش آموزان تشکیل دهیم تشکیل این کلاسهابا استقبال گسترده دانش آموزان مواجه شد.

آدرس: خیابان مولوی خیابان رئیس عبدالهی خیابان اردستانی انتهای خیابان پیرمرادی نبش کوچه عباسی پلاک 14

تلفن: 55571018 – 55807120