تاریخ انتشار: 29 جولای ماه 16 
شرق: اولین نشریه نوجوانان دوستدار محیط‌زیست با عنوان «داروگ» در قالب ماهنامه منتشر شد. در شماره مرداد داروگ، علاوه بر اخبار فعالیت‌ها و جشنواره‌های محیط‌زیستی مرتبط با کودکان، هفت کمپین‌ بین‌المللی مؤثر در حوزه محیط‌زیستی برای نوجوانان معرفی شده است.
 
تاریخ انتشار: 7 مارس ماه 16 
ین محصولات فرهنگی با هدف ایجاد معیشت مکمل به منظور کاهش استفاده یکسویه از منابع طبیعی در مناطق روستایی-عشایری تولید و عرضه می شود.
 
تاریخ انتشار: 14 سپتامبر ماه 15 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به نقل از بلاغ، معصومه ابتکار با انتشار عکس زیر در اینستاگرامش نوشت: دیروز پنج شنبه در حاشیه بازدید از پارک ملی و ذخیرگاه توران، به روستای قلعه بالا در ٢٤ کیلومتری جنوب شرقی بخش بیارجمند رفتیم.
 
تاریخ انتشار: 25 جولای ماه 15 
مدرسه طبیعت، اصطلاحاً نوعی فعالیت آموزشی با رویکرد طبیعت گرا برای کودکان و نوجوانان است که در آن با روش تسهیلگری و کاملاً غیر مستقیم، کودک را در معرض لمس طبیعت (بدون هرگونه جهت دهی خاص و اهداف از پیش تعیین شده) قرار می دهد تا ذهن او بر اساس جزئیات موجود در طبیعت شکل گرفته و آمادۀ زندگی با مهارت [...]
 
تاریخ انتشار: 16 مارس ماه 15 
موضوع حضور سازمان‌های غیردولتی در کشور را باید از چند منظر بررسی کرد. عموم سازمان‌های مردم‌نهاد یا خیریه در حوزه زنان و کودکان یتیم، معلولان، سالمندان و ... فعالیت می‌کنند. بخشی دیگر از سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه‌هایی کار می‌کنند که به آسیب‌های اجتماعی به ویژه مواد مخدر و کودکان کار و خیابان [...]
 
تاریخ انتشار: 27 دسامبر ماه 14 
زمانی که یک سازمان یا جامعه، دچار حادثه ای شود که به دارایی های انسانی و مالی آن صدمه فراوان وارد گردد، بطوریکه آن را از حالت عادی درآورده و به وضعیت غیرعادی و فوق العاده بکشاند، بحران(Crisis) و یا فاجعه(Disaster) رخ داده است.
 
تاریخ انتشار: 8 اکتبر ماه 14 
آموزش در موزه ها بزرگترین شکل معرفی و شناساندن میراث فرهنگی به یک جامعه محسوب می گردد و کودکان یکی از بزرگترین و مهم ترین جوامع هدف برای این امر به شمار می آیند.