تاریخ انتشار: 20 ژوئن ماه 18 
نوشته فاطمه قاسم‌زاده*   تولد و مرگ دو واقعیتی است که بی‌ اراده و خواست ما اتفاق می‌افتد و اگرچه با هم متفاوت‌اند اما وجه مشترکی دارند که آغاز و پایان زندگی را بدون مداخله ما رقم می‌زنند و از پذیرش آنها گریزی نیست.   تولد با شادی و امید به زندگی همراه است و […]
 
تاریخ انتشار: 6 دسامبر ماه 17 
شبکه یاری با نهایت تاسف و تاثر درگذشت همکار عزیز و ارزشمند بانو هنگامنه بازرگانی که از فعالان جامعه مدنی و کودکان در ایران بودند را تسلیت عرض نموده و
 
تاریخ انتشار: 29 مارس ماه 17 
با نهایت تاسف درگذشت پدر گرامیتان را تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ برای آن مرحوم رحمت و واسعه الهی، برای شما و بازماندگان شکیبایی و طول عمر مسئلت می نماییم.
 
تاریخ انتشار: 23 مارس ماه 17 
یحیی مافی متولد اول فروردین ماه۱۳۰۲ ازپیشگامان آموزش وپرورش نوین ایران است و ازبنیان گذاران شورای کتاب کودک و مدرسه مهران بوده است (۱۳۹۲--۱۳۰۲).
 
تاریخ انتشار: 11 نوامبر ماه 16 
پیکر بانو توران میرهادی پیشکسوت ادبیات کودک و نوجوان و از بنیانگذاران شورای کتاب کودک، صبح امروز- جمعه - از محوطه خانه هنرمندان ایران تشییع شد و در آستان مقدس حضرت امام زاده عبدالله (ع) در شهر ری به خاک سپرده شد.
 
تاریخ انتشار: 8 نوامبر ماه 16 
با نهایت تاسف درگذشت بانو توران میرهادی از بنیانگذاران شورای کتاب کودک و مدرسه فرهاد را تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ برای آن زنده یاد رحمت و غفران الهی، برای بازماندگان صبر جزیل و طول عمر مسئلت می نماییم.
 
تاریخ انتشار: 28 سپتامبر ماه 16 
میرفخرایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:‌ دیروز (پنجم مهر) سومین سی‌تی اسکن ایشان انجام شد و اگر چه هنوز تورم مغزی پابرجاست اما خوشبختانه سطح آسیب‌دیدگی وسعتی نداشته و پزشکان درباره وضعیت سلامت ایشان ابراز امیدواری کرده‌اند.
 
تاریخ انتشار: 19 سپتامبر ماه 16 
نوش آفرین انصاری دبیر شورای کتاب کودک با اعلام این خبر به خبرنگار ایسنا گفت:متاسفانه خانم توران میرهادی به علت سکته مغزی در بخش آی سی یو یکی از بیمارستان های تهران بستری شده است.ایشان الان تحت مداوا قرار دارد و ما هنوز نمیدانیم عارضه سکته چقدر گسترش داشته است.
 
تاریخ انتشار: 4 آوریل ماه 16 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت شورای کتاب کودک، رئیس هیئت‌داوران جایزه ترویج خواندن (آساهی) ۲۰۱۶ در نشستی خبری در نمایشگاه کتاب بلونیا برندگان این دوره را معرفی کرد.
 
تاریخ انتشار: 5 مارس ماه 16 
مراسم سالگرد تأسیس شورای کتاب کودک در تاریخ ۱۷ اسفند از ساعت ۱۴ تا ۱۹ در تالار مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.
 
تاریخ انتشار: 8 اکتبر ماه 14 
آموزش در موزه ها بزرگترین شکل معرفی و شناساندن میراث فرهنگی به یک جامعه محسوب می گردد و کودکان یکی از بزرگترین و مهم ترین جوامع هدف برای این امر به شمار می آیند.