mehr-logo
کودکان خانه کودک مهر جهانی می شوند
تاریخ انتشار: 9 ژوئن ماه 14 

این بار کلاسهای کوچک و تنگ ولی رنگی و پر از مهر خانه کودک مهر تنها کلاس درس نیستند بلکه لوکیشن فیلمبرداری کلیپ” بازی برای صلح ” هستند و خانه کودک مهر میزبان فیلمساز و کارگردان آقای عابدین مهدوی و تیمش  برای ساخت و فیلمبرداری کلیپ هستند.این بار کودکان خانه کودک مهر دیگر فقط بازیگر نقش واقعی نان آور کوچک در زندگی واقعی و در کوچه پس کوچه و خیابانهای شهر نیستند بلکه با شادی و انرژی بازیگر کلیپی هستند که قرار است به مناسبت راهیابی تیم میلی فوتبال ایران به جام جهانی تهیه و پخش گردد.

کودکان کار خانه کودک مهر بازیگران کلیپ "بازی برای صلح"

کودکان کار خانه کودک مهر بازیگران کلیپ “بازی برای صلح”

سجاد ملکی بازیگر نقش اول این کلیپ کودک کاری است که به گفته خودش ساعات حضورش در خانه کودک مهر بهترین ساعات زندگیش محسوب میشود. سجاد ملکی بازیگر نقش اول کلیپ "بازی برای صلح"

 و چه بسیارند “سجاد “هایی که آن بیرون بی هیچ آموزش و امکاناتی  فقط کار میکنند و کار میکنند و آنچه از حضور در دنیای خشن کار کودکان کار و خیابان می آموزند معمولا نه تنها کودکیشان را، بلکه آینده شان را نیز نیست و نابود میکند.اینجا خانه کودک مهر است . جایی برای آموزش و تمرین صلح. جایی برای تلاش برای بهتر کردن زندگی برای  کودکان کار و خیابان و اینک لوکیشن فیلمبرداری کلیپی با موضوع صلح…

 عابدین مهدوی یکی از یاران دیرین خانه کودک مهر است.این کارگردان که زندگی شخصی و حرفه ای خود را وقف تمرکز روی موضوع جنگ و کودک و فعالیتهای بشر دوستانه کرده است طی سالهای متمادی همکاریهای بسیار دوستانه، صادقانه و متعددی با خانه کودک مهر داشته  و پروژه های مشترک متعددی را به انجام رسانده است. فیلم ” اینجا خانه ماست” منحصرا با تمرکز  بر فعالیتهای موسسه خانه مهر کودکان کار دروازه غار توسط ایشان تولید شده است که طی مراسمی رونمایی و نمایش داده شد. (لطفا برای دیدن جزئیات کامل  مربوط به این مستند و اخبار مرتبط با آن اینجا را ببینید. )

مطالعه سوابق درخشان این هنرمند موید حساسیت و همیت وی روی موضوع کودک و جنگ میباشد و با پشتکار و علاقه فراوان همواره تصویر گر درد و رنج های کودکان در سر تا سر جهان بوده است.حالا او با موضوع ” بازی برای صلح” در محل موسسه خانه کودک مهر و با بازی کودکان کار تحت پوشش موسسه به مناسبت راهیابی ایران به جام حهانی  موسسه کلیپ میسازد تا به جهان پیام صلح و دوستی بدهد. چه ترکیبی بهتر از این؟!امید است با توجه به اهداف صلح دوستانه ساخت این کلیپ کودکان کار و  خیابان و به خصوص کودکانی که در اثر جنگ و نا بسامانیهای ناشی از جنگ به جرگه کودکان کار میپیوندند بیش از پیش مورد توجه جهان و جهانیان قرار گیرند.هدف و فعالیتهای موسسه خانه مهر کودکان کار دروازه غار  جذب و آموزش به ” سجاد” هایی است که در خیابان بدون هیچ آموزش و امکاناتی روزهای کودکی خود را به گرده نانی میفروشند و در سخت ترین شرایطی که برای بزرگسالان نیز غیر قابل تحمل مینماید دست و پا میزنند و شاید به دلیل رشد در چنین شرایطی در آینده نه چندان دور جزء افراد دچار آسیب های اجتماعی در جامعه می شوند.

به امید روزی که صلح در تک تک ثانیه های زندگی همه کودکان جاری باشد.

برای اطلاعات بیشتر به سایت این موسسه مراجعه فرمایید :

http://www.mehrhouse.com/?p=3267