WhatsApp Image 2018-05-09 at 3.28.51 PM
موسسه شکوفایی استعدادهای کودکان مهر (شکوفا)
تاریخ انتشار: 20 می ماه 14 

 اینجا خاوران است ، محله اتابک . یکی از محل های اصلی خرید ، فروش و توزیع مواد مخدر در تهران ! در دل این کوچه های باریک و خانه های تنگ ، آشنا با چهره های درهم معتادان و نا آشنا با مهر و آشتی و نوازش و عشق، کودکانی هستند که بدون هیچ دغدغه آینده ، پیشرفت و شکوفایی ، تنها به دنیا آمده اند تا در محرومیت از بیشتر مواهب انسانی زندگی را بگذرانند.چه بسیار استعدادها که در این تنگی ها نهفته است ،استعدادهایی که شکوفا نخواهند شد مگر آنکه من و تو نیز به یاریشان بشتابیم ..

شکوفایی استعدادهای کودکان سازمانی غیر دولتی است که برمبنای تلاش در بهینه سازی روابط و شرایط زندگی کودکان محروم  دراجتماع پایه گذاری شده است .سال 86 بعد از مدتها پی گیری و تلاش فراوان توانستیم فضای کوچکی حدود 60 متر را در محله اتابک منطقه خاوران از شهرداری منطقه 15 بگیریم . طی این مدت با ثبت نام بیش از 470 کودک نیازمند و ارتباط مداوم با بیش از 140 کودک و تقریبا تمامی مادران ایشان توانسته ایم به پیشرفتهای قابل توجهی دست یافته و در ضمن فضای بیشتری را نیز در اختیار بگیریم .

هم ا کنون کلاسهای بچه ها در سنین مختلف در محل به طور کاملا رایگان برگزار می گردد  که شامل کلاسهایی برای کودکان 4 تا 18 ساله می باشد .کلاس بچه های زیر شش سال 5 روز در هفته تشکیل می شود که با برنامه ریزی فصلی ما به کمک روشهای خلاق و عملی و آمادگی کامل وعشق و ایمان مربیان به بهترین شکلی  برگزار می شود. کلیه وسایل رایگان در اختیار کودکان قرار می گیرد و تغذیه مناسب شامل سه تا چهار روز غذای گوشتی در هفته و میوه و شیر روزانه به کودکان داده می شود . کودکان بزرگتر در کلاسهای گوناگون کمک آموزشی ، نمایش ، سرود ، تکواندو ، هنری و غیره شرکت می کنند . این کودکان نیز پیشرفتهای قابل توجهی داشته اند منجمله در سال گذشته:

  • دو تا از بچه ها به مدالهای تکواندو دست یافتند که یکی از اینها در لیگ استان تهران مدال طلا آورد .

  • یکی از بچه ها که ترک تحصیل داشته و تمایل به ادامه مدرسه نداشت توانست دیپلم آراایشگری را بگیرد .

  • یکی از بچه ها ضمن اینکه در کنکور دانشگاه موفق شد توانست دیپلم خیاطی خود را نیز بگیرد .

  • تعدادی از بچه ها با علا قمند شدن به مقوله کتابخوانی در مسابقات انتخاب کتاب سال توسط کودکان شرکت کردند و سه نفر به عنوان داور مسابقه انتخاب شدند.

  • بچه ها با مطالعه کتب ارزشمند و نوشتن داستانهای کوتاه به نویسندگی علاقمند شده اند.

  • بعضی از بچه ها که سابقا هیچ کتابی نخوانده بودند هم اکنون کتابهای زیادی را مطالعه کرده و حتی به شعر فارسی قدیم و جدید علاقمند شده اند .

 در جشن نوروزی ما تعدادی از این بچه ها شعرهای زیبایی را دکلمه کردند و تعدادی به اجرای نمایش و سرود پرداختند.به طور کلی آمادگی برای اجرای برنامه در جشنهای سالانه نوروزی ما مشوق بسیار خوبی در مسیر پیشرفت بوده است .

اینجا استعدادها شکوفا می شود . جهت بر آورده شدن نیاز بچه ها به توجه و آرامش، ما جلسات مختلفی با مادران ایشان برگزار کرده ایم  تا بتوانیم  در آگاهی و آشنایی با راههای زندگی بهتر و توانمند سازی ایشان در زمینه های مختلف موثر باشیم . در ادامه همین برنامه هاست که هم اکنون مادران محلی به طور رایگان با ما در اداره کلاس و نظافت و مراقبت از امکانات همکاری می کنند. در هر گوشه این خانه عشق موج می زند. ما عاشقانه تلاش می کنیم و از نتایج کار خویش لذت می بریم .

سایت این موسسه:

http://shokoofa.org/