download
اعتبار پیشگیری از کرونا برای کارتن خواب‌ها به شهرداری نرسید
تاریخ انتشار: 19 مارس ماه 20 

کارتن+خواب

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: تا این لحظه هیچ کمکی از سوی سایر دستگاه‌های دولتی و غیردولتی به شهرداری نشده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی، سیدمالک حسینی در پاسخ به این پرسش که آیا شهرداری تاکنون سهمی از کمک‌های مالی دولتی داشته است یا خیر گفت: تا امروز تمامی هزینه‌های خود را از محل منابع شهرداری انجام داده ایم و در روز‌های تعطیلی مراکز مربوط به بهزیستی و ماده ۱۶ و مرخصی تعداد زیادی از زندانیان به دلیل احتمال شیوع کرونا بار این مراکز به گرمخانه‌های ما اضافه شده، به گونه‌ای که مراجعات ما از روز‌های سرد سال نیز بیشتر است، اما تا این لحظه هیچ کمکی از سوی سایر دستگاه‌های دولتی و غیردولتی به شهرداری نشده است.

وی ادامه داد: حتی پیشنهاد کمکی هم نیامده، متأسفانه در این سال‌ها در حوزه حمایت از کارتن خواب‌ها و اقشار آسیب پذیر، شهرداری تهران از منابع دولتی برخوردار نبوده است، اما این موضوع را بخشی از نگهداشت اجتماعی شهر می‌دانیم و بر اساس مسئولیت اجتماعی که داریم، فعالیت حمایتی خود از کودکان کار و زباله گرد را انجام داده ایم.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعب تأکید کرد: همکاران من با همکاری سازمان‌های مردم نهاد چهار روز است که در گود‌های زباله گردی اطراف تهران فعال هستند و روزانه ۲۰۰ غذای گرم توزیع کرده اند که تلاش می‌کنیم با همکاری سازمان‌های مردم نهاد در صورت پشتیبانی‌های لازم، تا شروع سال جدید این رقم را به توزیع هزار غذا برسانیم و این فعالیت‌ها تنها از منابع مالی خودمان است و از هیچ کمکی استفاده نکرده ایم.

حسینی در پاسخ به این سوال که در حالی که از روز‌های ابتدایی اعلام رسمی این بیماری در تهران اقدامات پیشگیرانه در حوزه کارتن خوابی و گود‌های زباله گردی انجام شده، سهم تهران از بودجه‌های میلیاردی در این حوزه و حمایت‌هایی که سایر نهاد‌های مسئول کرده اند، چه میزان بوده است، گفت: امیدوارم بودجه‌ای که برای کارتن خواب‌ها پیش بینی شده در جای واقعی خودش هزینه شود و به مردم نیز گزارش شود که منابع دولتی که به موضوع کودکان زباله گرد و کارتن خواب اختصاص یافته، چگونه هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه بودجه بحران کرونا در سطح دولت اختصاص پیدا می‌کند، تصریح کرد: ما باز هم با دستِ خالی و هزینه‌های شهرداری فعالیت های‌مان را انجام می‌دهیم و گزارش عملکردمان را نیز مانند همیشه اعلام خواهیم کرد که در هر کجا چقدر هزینه شده است. پیشنهاد می‌کنیم در خصوص منابع دولتی نیز چنین گزارشی برای مردم داده شود که در چه شرایطی این بودجه‌ها در کجا هزینه شده است.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی عنوان کرد: روز گذشته نمایندگان سازمان بهداشت جهانی از گرمخانه‌های ما بازدید کردند و اقدامات ما را قابل تحسین دانستند. تأیید نهاد‌های بین المللی نشان از تلاش‌های همکاران من در این حوزه دارد، هر چند که خودمان می‌دانیم کاستی‌ها و مشکلاتی وجود دارد، اما همه خدمات را مدیون نیروی انسانی از جان گذشته‌ای می‌دانم که با کمترین دسترسی به یگان حفاظتی به تلاش‌های خود ادامه دادند. ما تجهیزاتی مانند گان، دستکش و ماسک داریم، اما برخی از تجهیزات مانند گان از کیفیت لازم برخوردار نیست.