logo
#سهمیه‌بندی_طلاق پاک کردن صورت مساله است.
تاریخ انتشار: 1 فوریه ماه 20 

#سهمیه‌بندی_طلاق پاک کردن صورت مساله است.

⚠️ #کرمانشاه باز هم از آخر، اول شد!

✍️دکتر فاضل الیاسی- پژوهشگر پسادکتری دانشگاه تهران

سهم عدالت، هدفمند کرن یارانه‌ها، سهمیه‌بندی بنزین و غیره چه دستاوردی برای مردم ایران داشته است؟ تمام سهمیه‌بندی های فوق از ناکارآمدی دولت‌مردان محترم نشات گرفته است، اما آنها یادشان رفته که همیشه پیشگیری آسان‌تر از درمان است، از این جهت راهکارهای این عزیزان نیز راه به جایی نبرده است. بیکاری، فقر، محرومیت و بی‌عدالتی اجتماعی مولد آسیب‌های اجتماعی و روانشناختی هستند، لذا برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بایستی به سوی بهبود این فاکترها حرکت کنیم، نه اینکه خود مساله را قلقلک دهیم!!

برای حراست از بنیان خانواده و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دستکاری یک متغیر کارساز نخواهد بود، سهمیه‌بندی کردن کردن طلاق چه ارتباطی با کاهش طلاق دارد؟

یقینا این بار نیز مسولان دلسوز صحبت‌های ما را اغراق آمیز و بزرگنمایی می‌دانند، بخصوص مسولان استان کرمانشاه که به همت، تخصص و تمام تلاش‌های شبانه‌روزی ناکام آنها!!! رتبه کرمانشاه در تمام زمینه‌ها از آخر اول است.

🔻ناکارآمدی مسولان در امر جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در نهاد خانواده می‌تواند از موارد زیر متاثر باشد:

۱- مشاوران خانواده کم سواد و دارای کمترین مهارت‌های روز هستند.

۲- خانواده یک نهاد اجتماعی است، اما تمام امور مشاوره‌ای آن را به روانشناسان واگذار کرده‌اند!!!

۳- دفاتر تسهیلگری اجتماعی را به شرکت‌های مهندسی واگذار کرده‌اند!! نگاه فنی همچنان بر امر اجتماعی حاکم است!

۴- جامعه‌شناسان را به حاشیه رانده‌اند!!!

۵- برنامه منظمی برای اشتغال‌زایی ندارند!! طرح گرمسیری را به استان‌های همجوار هدایت می‌کنند، واحدهای تخریبی زمان زلزله هنوز در رویای تسهیلات به سر می‌برند!

۶- مسائل اجتماعی و اقتصادی را به مسائل سیاسی و امنیتی ربط می‌دهند!!

۷- گفت‌وگو وجود ندارد!!

۸- صدای مردم شنیده نمی‌شود!!

۹- هیچ برنامه‌ای برای آسیب‌شناسی اجتماعی وجود ندارد!!

۱۰- کرمانشاه که مادر آسیب‌های اجتماعی است و در سهمیه‌بندی ثبت #طلاق نیز بالاترین عدد یعنی ۳۱۵ مورد را به خود اختصاص داده است، موسسه‌ای به نام کلینیک آسیب‌شناسی اجتماعی و کلینیک مشاوره خانواده ندارد!!!

🔴قابل ذکر است که استان کرمانشاه مقام اول بیکاری، اول عدم نشاط اجتماعی، اول اعتیاد، اول خشونت خانوادگی، دوم خودکشی و غیره را در کشور دارد.

برای دیدن جدول روی متن کلیک کنید