logo
#بیانیه انجمن اتیسم ایران به مناسبت اول مهر آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۹
تاریخ انتشار: 28 سپتامبر ماه 19 

#بیانیه انجمن اتیسم ایران به مناسبت اول مهر آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۹

✅فرارسیدن مهرماه ۱۳۹۸، مقارن با آغاز بازگشایی مدارس بر جامعه ی فراگیران دانش، علم و هنر، علی الخصوص دانش آموزان مقاطع دبستان و راهنمایی طیف اختلال اتیسم تبریک و تهنیت باد.

🔷بازگشایی امسال درهای مدارس اتیسم همزمان با جلب توجه جهانیان بر باور توانایی های افراد دارای اتیسم، از طعم و حلاوت خاص تری برخوردار شد.

🔶موفقیت کودکان و نوجوانان اتیسم در زمینه های مختلف خصوصا فرهنگ و هنر، مسئولیت جامعه اتیسم ایران را بیش از پیش بر ضرورت امر تکرار آموزش متمرکز تر میکند .

🔷آنجا که نگاه ما بر افراد کم توان با همراه بودن اختلال اتیسم کاملا متفاوت میشود که چنانچه والدین بر باور فرزندانشان بیاندیشند، جامعه نیز به این باور میرسد.

⚠️در جامعه کنونی ایران ما اما، همچنان با محدودیتهایی مواجهیم که روزگار اتیسم را دشوارتر مینماید:

✔️تعداد مدارس مناسب سازی شده ✔️کیفیت فضاهای آموزشی ✔️تعداد معلمان آموزش دیده ی تلاشگر کودکان اتیسم ✔️محتواهای آموزشی مناسب سازی شده فرد فرد کودکان اتیسم و از همه مهمتر ✔️ماههای قبل از ورودبا گذران مراحل سخت سنجش کودکان و قبول یا رد آنها برای ورود به مدارس استثنایی

🔶چالشهایی هستند که همگی دست به دست هم باید در ایجاد بهترین شرایط ورود این کودکان به فضاهای آموزشی اتیسم کوشا باشیم .

🔷روز جهانی صلح همزمان با توجه جهانیان به توانایی نوجوان نابینای اتیسم همزمان با مهرماه پر مهر،نوید سالی با موفقیتهای بیشتر عزیزانمان را میدهد. 🔶فلسفه ی اتیسم، پیام آور نوعی عمیق از باور صلح جهانی به مفاهیم پاک بشری است به صدای پر آوازه ی آنان گوش فرا دهیم🍃 #همه_با_هم_برای_اتیسم #انجمن_اتیسم_ایران