arm-Copy
لیست #سالمترین_کشور‌های_جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر شد
تاریخ انتشار: 20 آوریل ماه 19 

🌐 لیست #سالمترین_کشور‌های_جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر شد

۹. نروژ نروژ بیشترین تعداد پرستاران و ماما‌ها را نسبت به جمعیت خود دارد. نروژی هایِ زیر ۱۶ سال هیچ گونه هزینه‌ای برای خدمات بهداشتی نمی‌پردازند. این کشور بیشتر از تمام کشورها،به ازای هر نفر هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی به شهروندانش پرداخت می‌کند.

۸. سنگاپور با وجود مساحت اندک، در رتبه هشتم سالم‌ترین کشور‌های جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی قرار می‌گیرد. سنگاپوربالاترین میانگین عمر را در آسیا دارد و سیستم سلامتی و بهداشت آن فوق العاده ست.

۷. استرالیا فرهنگ ورزش کردن و میادین ورزشی زیبا در فضای باز، استرالیا را در زمره سالم‌ترین کشور‌های جهان قرار داده است.

۶. سوئد سوئد دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی قوی است که با بودجه دولتی تأمین می‌شود، به طوریکه ۱۲ درصد تولید ناخالص داخلی به آن تعلّق می‌گیرد.

۵. سوئیس این کشور کوهستانی که در مرکز اروپا قرار گرفته است از زیبایی‌های طبیعی بسیار از جمله چشمه‌ها و رود‌ها برخوردار است. میوه و حبوبات در رژیم غذایی مردم سوئیس به وفور یافت می‌شود.

۴. ژاپن در این کشور مصرف ماهی که منبع عالی اسید چرب امگا ۳ است، بسیار بالاست. مصرف کم گوشت قرمز، مصرف زیاد سویا، برنج، نودل سالم، چای سبز، دسر‌های سالم و… از دیگر ویژگی رژیم غذایی ژاپنی می‌باشد.

۳. #ایسلند جزیره کوچک دورافتاده‌ای در شمال اقیانوس اطلس است، با این حال مردم ایسلند از کیفیّت فوق العاده سطح زندگی برخوردارند. سیستم بهداشتی و رژیم غذایی آن‌ها به سبک اسکاندیناوی است که بالاترین میزان شاخصه‌های سلامتی را به نام خود ثبت کرده است.

۲. #ایتالیا به هوای مطبوع، عجایب طبیعی بی شمار و سیستم تغذیه‌ای ممتاز مردمش در جهان شناخته می‌شود، زیرا غذای مردم ایتالی مدیترانه‌ای است. پژوهش‌ها نشان می‌دهد رژیم غذایی مدیترانه‌ای سالم‌ترین رژیم غذایی دنیاست. ایتالیا مفتخر است به داشتن ساردینیا و کیفیت عالی زندگی در این منطقه.

۱. #اسپانیا اسپانیا به آشپزخانه مدیترانه‌ای اش معروف است. بهترین عناصر غذایی را می‌توان در آشپزخانه اسپانیا یافت. به گزارش مؤسسه ارزیابی استاندارد‌های بهداشتی در دانشگاه واشنگتن، تا سال ۲۰۴۰ میلادی پیش بینی می‌شود که اسپانیا سالمترین شهروندان دنیا با بالاترین میانگین عمر را داشته باشند.

کشور‌هایی که در صدر این فهرست قرار دارند از رژیم غذایی مدیترانه‌ای بهره می‌برند. رژیم غذایی مدیترانه ای: پُر از سبزیجات، میوه‌ها، آجیل، مغزها، حبوبات، سیب‌زمینی، غلات کامل، نان‌ها، گیاهان، ادویه‌جات، ماهی، غذا‌های دریایی و روغن زیتون خالص می‌باشد و در مقابل گوشت پرندگان، تخم‌مرغ، پنیر و ماست در حد اعتدال و گوشت قرمز در آن به ندرت خورده می‌شود.

رژیم غذایی مدیترانه‌ای اثر شگفت انگیزی در کاهش بیماری‌های قلبی ـ عروقی دارد و مردم این مناطق به نسبت شهروندان سایر کشور‌ها از میزان سلامتی بالاتری برخوردارند.