arm-Copy
آیا #خشونت و #مطالعه با هم رابطه دارند؟
تاریخ انتشار: 17 مارس ماه 19 

🔴 آیا #خشونت و #مطالعه با هم رابطه دارند؟

🌐 موسسه مطالعاتی اقتصاد و صلح، تازه‌ترین گزارش خود را با عنوان “شاخص جهانی صلح” منتشر کرد.

✅ در این بررسی #مهربانترین_کشورها

عبارتند از:

۱- ایسلند ۲- دانمارک ۳- اتریش ۴- نیوزیلند ۵- سوئیس ۶- فنلاند ۷- کانادا ۸- ژاپن ۹- استرالیا ۱۰- جمهوری چک

⛔️ #قهرآمیزترین_کشورها عبارتند از:

۱۶۲- سوریه ۱۶۱- عراق ۱۶۰- افعانستان ۱۵۹- سودان شمالی ۱۵۸- آفریقای مرکزی ۱۵۷- سومالی ۱۵۶- سودان ۱۵۵- کنگو ۱۵۴- پاکستان ۱۵۳- کره شمالی ۱۵۲- روسیه ۱۵۱- نیجریه

🔴 #ایران با بیش از 6 میلیون #نزاع

خیابانی در سال و بیش از 15 میلیون پرونده قضایی از زد و خورد و قتل و طلاق و تجاوز و … تازه در سال گذشته رتبه ای بهتر از 138 در جدول نیافته است:

در این گزارش، اروپا آرام ترین قاره جهان و آسیا دعوایی ترین قاره ی کره ی زمین است.

جالبتر اینکه 30 کشور آرام جهان، در صدر کشورهای پر مطالعه هستند و بدون استثنا سرانه‌ی مطالعه کشورهای خشونت‌آمیز بسیار پایین است!! این بدان معناست که کسانی که کمتر کتاب می‌خوانند، افراد بی سوادترند! بیشتر دعوا میکنند و آرامش کمتر دارند! که ایران از آخر رتبه بیست و چهارم را دارد.

✍️ مردم ما وقتی در تکاپوی رفتن به ترکیه و آنتالیا هستند در سواحل همین کشورها محال است اروپایی‌ها را بدون کتاب ببینند. اما ما مسافرت می‌کنیم تا پاساژگردی کنیم.

در لیست وسایل چمدان سفر ما معمولا کتاب نیست. این درحالیست که فقط با روزی 30 دقیقه مطالعه، جایگاه ما از صد و سی و چهارمین کشور نزاع دوست دنیا، به جمع 10کشور صلح طلب دنیا می‌پیوندد!

نکته ی مهم این است که مطالعه حالت ویروسی دارد و اگر یکی از افراد خانواده کتاب‌خوان باشد، سایر اعضای خانواده به این ویروس مبتلا می‌شوند! پس در مرحله اول باعث رشد و پیشرفت خودمان و نسل آینده شویم و در مرحله بعد باور کنیم که اگر خودمان تغییر کنیم اطرافیان و سپس دیگران هم تغییر خواهند کرد.