arm-Copy
5 نکته‌ی جالب از یک سخنرانی TED در خصوص فقر !
تاریخ انتشار: 12 مارس ماه 19 

5 نکته‌ی جالب از یک سخنرانی TED در خصوص فقر !

راجر برگمن که یک تاریخ‌دان هلندی است ، طی یک سخنرانی TED نکات جالبی را در خصوص فقر و راهکارهای از بین بردن آن با استفاده از پژوهش‌ها و تحقیقات علمی و دانشگاهی ارائه می‌دهد.

فقر ، فقدان قابلیت و توانایی نیست ، فقر در اصل فقدان پول است. آموزش مدیریت هزینه‌ها به دهک‌های پایین جامعه در بلندمدت گره‌ای از مشکلات آن‌ها باز نمی‌کند.

بهترین روش برای مبارزه با فقر این است که پول بطور مستقیم در اختیار دهک‌های پایین قرار بگیرد و خودِ آن‌ها تصمیم بگیرند پول‌شان را در کجا خرج کنند.

تحقیقات بر روی کشاورزان یک منطقه از هند نشان داد، بهره هوشی کشاورزان زمانی که پول فروش محصول خود را دریافت کرده اند، نسبت به قبل از آن، 14 واحد بالاتر است.

دهک های پایین جامعه قدرت تصمیم گیری پایینی ندارند. مشابه کاهش کارایی رایانه ها هنگام استفاده از چندین نرم افزار حجیم به صورت هم زمان ، فقرا نیز به دلایلی نظیر کمبود پول و به تبع آن بدهی های متعدد، مشغولیت های فکری بیشتری دارند و کیفیت تصمیماتشان پایین تر می آید، در حالی که در شرایط برابر به لحاظ ذهنی و قدرت تصمیم گیری در مقایسه با بقیه افراد تفاوتی ندارند.

پیشنهاد مشخص برگمن اختصاص حداقل درآمد برای نیازهای اساسی است که البته این هزینه از طریق کاهش جرم و خشونت، کاهش هزینه‌های بیمارستانی و بهبود آموزش و پرورش افراد فقیر جبران خواهد شد. این تاریخ‌دان می‌گوید ایالات متحده در سال هزینه‌ای معادل ۵۰۰‌ میلیارد دلار برای فقر کودکان هزینه می‌کند ، در حالی که هزینه این ‌حداقل دستمزد سالانه ۱۷۵ میلیارد دلار است.