arm-Copy
سیستم گرمایشی 30 درصد مدارس عشایری کهگیلویه و بویراحمد استاندارد نیستند
تاریخ انتشار: 16 ژانویه ماه 19 

مدیرکل آموزش و پرورش عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سیستم گرمایشی 30 درصد مدارس عشایری این استان غیراستاندارد هستند.

اسماعیل رضایی نیک در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، افزود: 70 درصد سیستم گرمایشی مدارس عشایری این استان استاندارد هستند و 30 درصد مابقی استاندارد نیستند.

وی اظهارکرد: این 30 درصد کلاس‌های آنها چادر هستند که قابلیت استانداردسازی ندارند و دنبال راهکاری برای استانداردسازی آنها هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: 365مدرسه عشایری با 240 کلاس درس در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که 3600 دانش آموز در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

رضایی نیک تصریح کرد: مهمترین مشکل آموزش و پرورش عشایر استان راه اندازی هنرستان فنی و حرفه ای است که پیگیر هستیم در راستای عدالت آموزشی این هنرستان در روستای گنجه ای شهرستان بویراحمد برای فرزندان عشایر تجهیز شود و در این زمینه به کمک خیرین نیازمندیم.

وی ادامه داد: این هنرستان برای مجهز شدن به امکانات و تجهیزات لازم نیاز به یک میلیارد تومان اعتبار دارد.

وجود 60 مدرسه چادری در مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل آموزش و پرورش عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: 60درصد مدارس عشایری این استان هوشمندسازی شده اند.

رضایی نیک اضافه کرد: حدود 60 مدرسه پوشیده از چادر در مناطق عشایری استان وجود دارد که بیشتر این تعداد در مناطق گرمسیر هستند و مابقی ساختمان مجهز و مدارس پیش ساخته می باشند.

منبع:ایسنا

IMG_20190116_114113_176