arm-Copy
علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد
تاریخ انتشار: 19 دسامبر ماه 18 

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

 

باز هم نا ایمنی مدارس، از نظر فضا و امکانات، فاجعه‌ای دیگر در یکی از محروم‌ترین استان‌های کشور، در زاهدان به وجود آورد و منجر به در گذشت سه نفر از کودکان پیش دبستانی و مصدوم شدن چند نفر از آنان گردید.

مسئولان آموزش و پرورش اعلام کرده‌اند که حدود یک سوم مدارس در وضعیت نا امن قرار دارند و 43 درصد وسایل گرمایشی آن‌ها استاندارد نیستند. در چنین شرایط باید وزارت آموزش و پرورش به صورت جدی در جهت حل این مشکلات اقدام کند. متاسفانه به این هشدارها حتی از طرف مسئولان آموزش و پرورش توجه نمی‌شود و وقتی حادثه پیش می‌آید با برکناری چند نفر و اظهار تاسف و اعلام عزای عمومی واقعه را پایان یافته تلقی می‌کنند تا باز در استان محروم و در مدسه نا امن دیگری فاجعه رخ دهد و منجر به از دست رفتن و مجروح شدن کودکان این سرزمین ‌گردد.

وزارت آموزش و پرورش باید نا امنی مدارس و تجهیزات ضروری آن‌ها را جدی بگیرد و پیش از وقوع حادثه از آن جلوگیری کند.

این بار حادثه در یک مدرسه غیردولتی رخ داده است که برای آموزش که باید بر اساس قانون اساسی و پیمان‌نامه حقوق کودکان رایگان باشد، از خانواده‌ها شهریه دریافت می‌شود و در نتیجه نمی‌توانند از بهانه همیشگی آموزش و پرورش که کمبود بودجه است، استفاده کنند.

با تسلیت به خانواده‌های عزیز کودکان و مردم زاهدان از وزارت آموزش و پرورش می‌خواهیم که مسئولیت خود را در برابر حفظ و سلامت و زندگی کودکان جدی بگیرد.