arm-Copy
همایش تقدیر از امدادگران بومی زلزله کرمانشاه
تاریخ انتشار: 4 دسامبر ماه 18 

🔹 همایش تقدیر از امدادگران بومی زلزله کرمانشاه 🔸هنرمندان گروه “رستاک” به یاری زلزله‌زدگان می‌آیند

همایش ” واکاوی زلزله کرمانشاه” و تقدیر از امدادگران بومی مناطق زلزله‌زده، پنج شنبه این هفته در خانه اندیشمندان علوم انسانی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ‘”شبکه یاری کودکان کار” در این همایش دکتر الیاسی، جامعه شناس، دکتر ایرانمنش، اقتصاددان و پژوهشگر مدیریت بلایا و دکتر فاطمه قاسم زاده، روانشناس، ابعاد اجتماعی و اقتصادی زلزله آبان سال ۱۳۹۶ در کرمانشاه را بررسی و تحلیل می‌کنند. بنا به این گزارش، تشکّل‌های مردم‌نهاد متعددی، از ‌جمله “شبکه‌ی یاری کودکان کار”،” انجمن یاری کودکان در معرض خطر”، “انجمن حمایت از حقوق کودکان “، “جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی “، “مؤسسه‌ی رویش نهال جوان”، موسسه توانمندسازی زنان و کودکان مهر و ماه”، گروه یاری یاران” و “گروه روان‌شناسی و علوم تربیتی خانه‌ی اندیش‌مندان علوم انسانی” دست‌ به‌ دست هم داده‌اند تا ضمن برپایی همایشی هدفمند به مناسبت یک‌سالگی زلزله‌ی کرمانشاه، گزارشی از اوضاع تازه بدهند و آسیب‌های موجود در امر بازسازی و ترمیم منطقه را بشناسانند. در ادامه این گزارش تصریح شده است: همایش مذکور در راستای هم‌گرایی و هم‌سویی تشکل‌های مردم‌نهاد و نقد و واکاوی عملکرد نهادهای ذی ربط برپا می‌شود. همچنین در این همایش استاد کیوان قلخانی، تنبورنواز و بهزاد مرادی و فرزاد مرادی هنرمندان گروه رستاک در ستایش امدادگران زلزله برنامه موسیقی اجرا می‌کنند. بنا به گزارش مذکور در حاشیه این همایش آثاری مانند نقاشی‌های کودکان زلزله‌زده و صنایع دستی تولیدی زنان منطقه برای کمک به آن‌ها به فروش می‌رسد.

یادآور می شود که، همایش ” واکاوی زلزله کرمانشاه” ، از ساعت ۱۷ تا ۱۹ تهران پنج شنبه ۱۵ آذرماه جاری، در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان استاد نجات اللهی، نبش ورشو برگزار می‌شود. تشکل‌های مردم نهاد درگیر در کمک رسانی به زلزله زدگان از مردم و امدادگران خواسته‌اند در این همایش حضور یابند.