index
انجمن حمایت از کودکان کار
تاریخ انتشار: ۲ مهر ماه ۹۷ 

ما که هستیم؟

ما یک انجمن (NGO) مردم نهاد هستیم که مجوزمان را در سال ۱۳۸۱ از وزارت کشور دریافت کرده ایم. انجمن حمایت از کودکان کار فقط با کمک های مردمی اداره می شود. ما سعی می کنیم مرهمی شویم برای قلب های مهربان و آسیب دیده کودکان کار و تا آنجا که در توانمان است از آنها حمایت کنیم.

ما چه هدفی را دنبال می کنیم؟

حمایت از کودکان کار، در معرض آسیب و بازمانده از تحصیل به هر صورت که برایمان ممکن باشد.

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

– سواد آموزی و رشد مهارت های زندگی کودکان

– خدمات مددکاری اجتماعی و روانشناسی به کودکان کار

– اصلاح تغذیه کودکان با صبحانه و وعده ناهار گرم به صورت روزانه

– حمایت هدفمند از خانواده برای رهایی کودک از کار

– ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به کودکان کار

قصه ما از کجا شروع شد؟

داستان ما، ساده آغاز شد. یک تخته سیاه، یک اتاق کوچک، چند وجدان بیدار و انبوهی نگاه مشتاق! ۱۷ سال پیش، تصمیم گرفتیم تا در روزهای پایان هر هفته در کنار کودکان کار دروازه غار حاضر شده و به آنها درس بیاموزیم. در ابتدا تنها چند نفر بودیم، بعدها شدند صدها نفر.

کودک کار کیست؟

کودکی ست که به اجبار در فعالیت های اقتصادی درگیر شده که مانع آموزش و برخورداری شان از امکانات اولیه و رشد فردی و اجتماعی آنها می شود. بیشتر اوقات کار کودکان با آسیب جدی و بهره کشی از آنها همراه است.

چه کمکی از شما ساخته است؟

می توانید در تامین هزینه های آموزش و حمایت کودکان به ما کمک کنید. در تامین مایحتاج انجمن از جمله نوشت افزار، کتاب، مواد غذایی، بسته های حمایتی، لوازم بهداشتی و … به ما کمک کنید. در شبکه بزرگ حامیان کودکان کار عضو شوید و در حیطه تحصیلات، مهارت ها و شغل تان به صورت داوطلبانه فعالیت کنید. ایده ها و طرح های خود را با ما در میان بگذارید. انجمن با ایده های شما بزرگ و بهتر می شود. انجمن با کمک های نقدی کوچک اما موثر و وقت های کم اما سخاوتمندانه ی انسان هایی چون شما که آموزش، تفریح، نشاط، سلامت را حق همه ی کودکان می دانند، اداره می شود.

ما کجا هستیم؟

تعداد زیاد کودکان کار تحت پوشش موجب شد ۵ مرکز حمایتی تاسیس کنیم. با توجه به تمرکز حضور کودکان، این مراکز در مناطق ۱۲ و ۱۵ تهران تاسیس شدند. تا به حال که چهار مرکز انجمن در محله «هرندی»، «بازار»، «خاوران» و «مولوی» و یک مرکز در «بم» به کودکان کار و آسیب دیده یا بازمانده از تحصیل خدمات می دهد. (تعداد کودکان کار زیاد بود. بیشتر آنها هم در مناطق ۱۲ و ۱۴ زندگی می کنند. بنابراین ما مراکزمان را نزدیک به محل زندگی آنها بنا کردیم.) مرکز مولوی: پشت بازار خیابان مولوی اولین مرکز ما بناشد. این مرکز مجهز به بخش بهداشت دهان و دندان و کتابخانه می باشد. مرکز بازار: هدف این مرکز سواد آموزی و حمایت از کودکان فعال در بازار بزرگ تهران است. مرکز همه کودکان: در این مرکز کودکان روما (کولی) تاسیس شده است. مرکز خاوران: این مرکز با همکاری معاونت امور اجتماعی شهرداری در منطقه ۱۵ راه اندازی شده است. مرکز بم: حمایت روانی و اجتماعی از کودکان و خانواده های آسیب دیده از زمین لرزه و نیز حمایت از کودکان کار و در معرض آسیب، هدف اصلی تاسیس این مرکز است.

از دفتر روابط عمومی انجمن هم می توانید اطلاعات بیشتری درباره نحوه همکاری و نیازهای ما دریافت کنید.

شماره حساب برای واریز مبالغ حمایتی: به نام انجمن حمایت از کودکان کار ۷۰۰۹۵ بانک سپه شعبه مرکزی

شماره کارت سپه: ۷۴۷۱ ۲۶۰۰ ۱۰۱۱ ۵۸۹۲

Ussd Code: *7*2725#

نشانی دفتر روابط عمومی: تهران، خیابان سید جمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد) کوچه سوم، پلاک ۱۷، واحد ۲

 شماره های تماس: ۸۸۴۸۲۴۰۳-۸۸۷۲۸۲۷۹

ایمیل: www.apcl.org.ir

تلگرام و اینستاگرام: aocl_org_ir@