Phot-1o
تنبیه دانش آموز،استعفای رئیس را موجب شد
تاریخ انتشار: 18 آوریل ماه 17 

کرمان – ایرنا – رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در پی تنبیه بدنی یک دانش آموز در یکی از روستاهای شهرستان رودبارجنوب، رئیس آموزش و پرورش این شهرستان از سمت خود استعفا کرد.

امید سلاجقه شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اسماعیل پهلوانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان رودبارجنوب با توجه به تکرار تنبیه بدنی توسط معلم خاطی در این شهرستان در راستای احترام به افکار عمومی و پاسخگو بودن مسئولان در حوزه تحت مدیریت از سمت خود استعفا کرد. وی تصریح کرد: این اتفاق در روستای ریگ بحرین از توابع شهرستان رودبارجنوب روی داده و معلم خاطی نیز به هیات رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش استان کرمان معرفی شده تا طبق ضوابط اقدام شود. رئیس آموزش و پرورش شهرستان رودبارجنوب عصر امروز (یکشنبه) به خبرنگار ایرنا در جنوب کرمان گفت: این دانش آموز دوم دبستان روز گذشته در روستای ریگ بحرین از توابع این شهرستان توسط معلم خود مورد تنبیه قرار گرفت.

اسماعیل پهلوانی افزود: خانواده این دانش‌آموز مدعی هستند که علت تنبیه بدنی پسرشان نحوه یادگیری در یکی از دروس بوده و معلم اقدام به تنبیه وی با خط کش کرده است که آثار جراحت روی بدن دانش‌آموز به طور کامل نمایان است. وی اظهار کرد: هم اکنون خانواده این دانش آموز علیه این معلم دادخواستی را مطرح کرده اند. کلیپی از تنبیه بدنی این دانش آموز نیز در فضای مجازی منتشر شده است. به گزارش ایرنا، اواخر سال گذشته نیز تنبیه دانش آموزی در شهرستان رودبارجنوب منجر به فرو رفتن مداد در پوست سر وی شد و توبیخ و تعلیق معلم خاطی را در پی داشت.
مرکز این شهرستان در 330 کیلومتری جنوب کرمان است. شبک **6003/7437 **1917**خبرنگاران: داود رجبی بهجت و روح الله صائب **انتشار دهنده: سید محمد باقر نوربخش
  منبع: ایرنا