unesco
فراخوان برگزاری سومین دور جایزه یونسکو-ژاپن در زمینۀ آموزش برای توسعه پایدار
تاریخ انتشار: 19 فوریه ماه 17 
UNESCO-Japan-Prize-on-ESD
یونسکو با همکاری کشور ژاپن، سومین دور برنامه «جایزه یونسکو ـ ژاپن در زمینه آموزش برای توسعه پایدار» را اجرا می‌کند. هدف از تدوین این جایزه که در صد و نود و پنجمین نشست شورای اجرایی یونسکو و در چارچوب برنامه عمل جهانی آموزش برای توسعه پایدا (GAP)، تشکیل و طراحی شد، تقدیر از فعالیت‌های شاخصی است که توسط افراد، مؤسسات، سازمان‌ها، جوامع محلی و کلیه نهادهای درگیر در امر آموزش برای توسعه پایدار، انجام شده است. مبلغ این جایزه ۵۰/۰۰۰ دلار است و به سه نفر برنده تعلق می‌گیرد (هر یک به همین میزان مبلغ).
معیارهای در نظر گرفته شده برای پذیرش طرح‌ها عبارتند از:
  ۱ـ طرح توانسته باشد جهت دستیابی به عدالت، صلح و توسعه پایدار، در فرد و جامعه تغییر ایجاد کند.
۲ـ جنبه‌های اجتماعی، اقتصادی، و زیست‌محیطی در طرح، در نظر گرفته شده باشند.
۳ـ نوآور بودن طرح
۴- در مورد طرح های در دست اجرا، حداقل باید ۴ سال از شروع طرح گذشته باشد
۵ـ دارای اثربخشی بالا به نسبت هزینه‌های انجام شده باشد.
۶- طرح مورد نظر قابلیت ارزیابی و بازتولید را داشته باشد.
۷ـ باید به یک یا بیش از یک حوزه عمل اولویت‌دار برنامه عمل جهانی ( توسعه سیاست‌ها در زمینه آموزش برای توسعه پایدار، تغییر محیط‌های یادگیری و یاددهی، تقویت استعدادهای آموزشیاران و مربیان، تقویت و بسیج جوانان و تسریع راه‌حل‌های پایدار در سطح ملی) کمک کرده باشد.
  علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه لازم است فرم تقاضای مربوطه را تکمیل و حداکثر تا تاریخ ۲۳ فروردین‌ماه ۱۳۹۶، به نشانی الکترونیکeducation@irunesco.org  (گروه آموزش کمیسیون ملی یونسکو) ارسال فرمایند. بروشور اطلاعاتی و فرم تقاضا از طریق کلیک بر روی اینجا قابل دسترسی است.