ImageNews
موسسه تاریخ ادبیات کودکان، برنده جایزه ترویج خواندن (IBBY) شد
تاریخ انتشار: 4 آوریل ماه 16 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت شورای کتاب کودک، رئیس هیئت‌داوران جایزه ترویج خواندن (آساهی) ۲۰۱۶ در نشستی خبری در نمایشگاه کتاب بلونیا برندگان این دوره را معرفی کرد.

2039803

دو نهاد برنده از میان یازده کاندید بین‌المللی و به‌وسیله هیئت‌داورانی متشکل از اعضا هیئت‌مدیره دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان انتخاب شدند؛ طرح «با من بخوان» موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، کاندید شورای کتاب کودک از ایران و طرح «برادر بزرگ موش» کار مشترک کشورهای دانمارک، فرانسه و آلمان در لائوس (آسیای جنوب شرقی)، کاندید کشور سوئیس.

جایزه ترویج کتابخوانی آساهی هر دو سال یک بار به دو گروه یا موسسه‌ای اهدا می‌شود که با انجام فعالیت‌های چشمگیر، سهم پایداری در اجرای برنامه‌های ترویج کتابخوانی کودکان و نوجوانان داشته باشند. روزنامهٔ ژاپنی آساهی – شیمبون پشتیبان مالی این جایزه است. تا پیش از سال ۲۰۰۴ این جایزه هر سال برگزار می‌شد و یک پروژه جایزه آساهی را از آن خود می‌کرد. از آن تاریخ تا به امروز هر دو سال یک بار دو سازمان برنده از سوی داوران بین‌المللی انتخاب و جوایز خود را در کنگره دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان دریافت می‌کنند.