Phot-1o
خبر مهم ویژه مهاجرین مقیم ایران
تاریخ انتشار: 16 نوامبر ماه 15 

خصوصا بیماران خاص و صعب العلاج و عموم مهاجرین لطفا به اشتراک بگذارید تا همه مطلع شوند

ثبت نام بیمه سلامت به روز دوشنبه 94/8/25در دفاتر پیشخوان دولت (بیمه سلامت) آغاز می شود

اطلاعیه شماره 1 به گزارش پایگاه خبری صلح پرس، ثبت نام بیمه سلامت به روز دوشنبه 25/8/94 در دفاتر پیشخوان دولت (بیمه سلامت) آغاز می شود.

تمامی پناهندگان ( دارندگان کارت آمایش و یا هویت  معتبر) می توانند جهت ثبت نام در بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان دولت (بیمه سلامت) مراجعه نمایند

ثبت نام انفرادی است و هر یک از اعضا خانواده بایستی تک تک ثبت نام کنند. (سرپرست می تواند برای کلیه اعضاء خانواده ثبت نام کند)

چنانچه از بیماری های خاص هموفیلی، تالاسمی، دیالیز ، پیوند کلیه و ام اس رنج می‌برید دفتر چه ای به شما داده خواهد شد و فقط باید هزینه مربوط به چاپ دفترچه ( 10،000 ریال) را پرداخت نمایید و از پرداخت کلیه هزینه های مربوط به درمان بیماری خاص خود معاف می باشید.  سایر مراجعات طبق تعرفه های مربوطه محاسبه می شود.

اگر قبلا بیمه درمانی داشتید همواره آسیب پذیر محسوب می شوید و می توانید مبلغ 243،000 ریال برای حق بیمه مدت 6 ماهه و 10،000 ریال برای چاپ  کارت بیمه پرداخت کنید و کارت بیمه خود را از نزدیکترین دفتر بیمه سلامت دریافت نمایید.

سایر پناهندگان: اگر از دو گروه بالا نیستید مبلغ 972،000 ریال برای حق بیمه 6 ماهه و 10،000 ریال مربوط به کارت بیمه پرداخت کنید و کارت بیمه خود را از نزدیکترین پیشخوان دولت (بیمه سلامت)دریافت نمایید.

دفاتر سلامت فهرستی از افراد با بیماری های خاص و افراد آسیب پذیر دارند، اگر نمی دانید جز کدام گروه هستید به دفاتر پیشخوان دولت (بیمه سلامت)مراجعه کنید.

اگر بایستی گروهتان را تغییر دهید به اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی منطقه خود مراجعه نمایید

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:

کارت آمایش و یا هویت معتبر یا معرفی نامه از سوی ادارۀ کل امور اتباع و مهاجرین خارجی

رسید بانکی (پول نقد پذیرفته نمی شود) پرداخت مبلغ مورد نظر برای مدت 6 ماه

یک قطعه عکس 4*3

برای افرادی که از بیماری های خاص رنج می برند ارائه گواهی از جانب پزشک معرفی شده توسط بیمه سلامت ضروری می باشد

برای اطلاعات بیشتر:

با دفاتر اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانها، دفاتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، و دفاتر بیمه سلامت تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره گویای 1666 اطلاعات لازم را کسب نمائید.