ffff
گزارش روزجهانی صلح که توسط شورای گسترش فرهنگ صلح برگزار شد
تاریخ انتشار: 3 اکتبر ماه 15 

عصر روز دوشنبه 30 شهریور ماه 1394، در مراسمی که توسط «شورای گسترش فرهنگ صلح برای کودکان» در محل ساختمان انتشارات فنی ایران برگزار شد، روز جهانی صلح (21 سپتامبر برابر با 30 شهریور) گرامی داشته شد.

در این برنامه که با حضور نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد و فعالان صلح کشور و شماری از علاقمندان برگزار شد، پس از ارائه گزارش عملکرد توسط دبیر دوره‌ای این شورا و همچنین قرائت پیام دبیر کل سازمان ملل متحد، بان کی مون، به مناسبت روز جهانی صلح، دو سخنران پیرامون «هنر و صلح» و همچنین «شبکه‌های مجازی و صلح» به ایراد سخنرانی کوتاه پرداختند.

PEACE

خواندن سرود و پیام‌های صلح‌آمیز توسط کودکان، و نمایش فیلم‌های کوتاه مرتبط از دیگر بخش‌های این برنامه بود. همچنین در این مراسم، گروه «نیکی‌های کوچک» موزه صلح تهران و فعالیت‌های اخیر آن به عنوان نمونه‌هایی برای گسترش فرهنگ صلح در زندگی روزمره، توسط یکی از اعضای این گروه معرفی شد. در حاشیه این برنامه نمایشگاهی از آثار نقاشی کودکان با موضوع صلح هم برپا بود.

شورای گسترش فرهنگ صلح برای کودکان متشکل از گروه بزرگی از سازمان‌های مردم نهاد است که همگی در راستای گسترش فرهنگ صلح برای کودکان گام برمی‌دارند. موزه صلح تهران نیز مفتخر است که یکی از اعضای این شورا است.

نیکی‌های کوچک پروژه نوپایی است به منظور ترویج فرهنگ صلح و دوستی در جامعه. در این پروژه افراد داوطلب با شرکت در انجام کارهای فردی و یا گروهی کوچک باعث خوشحالی یا کمک به دوستان، همکاران یا افراد غریبه می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر پیرامون «نیکی‌های کوچک»، و یا همکاری با این گروه از وب سایت این گروه بازدید کنید.

برای خواندن و دریافت بیانیه شورای گسترش فر هنگ صلح برای کودکان به مناسبت روز جهانی صلح، اینجا کلیک کنید.