50f2794764a3168ebf1820d97afd60de
تنبیه بدنی عمومی یک کلاس تجویز مدیر یک دبستان
تاریخ انتشار: 10 اکتبر ماه 14 

بندرعباس – ایرنا – مدیر یک دبستان در بندرعباس مرکز استان هرمزگان، در یک اقدام مدیریتی تمام دانش آموزان کلاس پنجمی دبستانش را به تنبیه بدنی عمومی محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، این رخداد روز سه شنبه 15مهر در شیفت بعد از ظهر دبستان ‘مشیردوانی’ بندرعباس رخ داد و والدین تعدادی از دانش آموزان مضروب، ظهر روز چهارشنبه برای پیگیری ماجرا به مدرسه مراجعه کردند.

مادر یکی از دانش آموزان که به دلیل تبعات احتمالی بعدی و امکان تاثیر منفی بر سرنوشت تحصیلی فرزندش مایل نبود نامی از وی برده شود اظهار داشت:پسرش دیروز در حالی که اثر ضربه لوله پولیکا ( پی وی سی) یاد شده بر سر و برخی دیگر از نقاط بدنش مشاهده می شد به خانه برگشته است. وی به نقل از فرزندش درباره چگونگی و دلیل این اتفاق اظهار داشت: دانش آموزان معلم نداشته اند و بر اساس سن و سال خود سر و صدا کرده اند و مدیر نیز وارد کلاس شده و چون دانش آموزان حاضر نشده اند فرد خاصی را به عنوان عامل شلوغی معرفی کنند،همه به صورت گروهی مورد تنبیه بدنی قرار گرفته اند. مادر ‘فرحان سنگریان ‘ نیز با تایید گفته های یاد شده اظهار داشت انگشت شست فرزندش به شدت آسیب دیده و به نقل از فرحان اضافه کرد:تعدادی از دانش آموزان چون دست خود را جلو نیاوردند ضربه به سر و صورتشان خورده است. به گفته ‘شهناز شیرماهی’ والدین تعدادی از دانش آموزان نیز در مدرسه حاضر شدند و پس از مدتی برای پیگیری این اتفاق تلخ راهی اداره آموزش و پرورش شده اند. مدیر دبستان یاد شده نیز با تایید گفته های والدین ،از عمل خود دفاع کرد و آن را لازمه کنترل و مدیریت دبستان دانست. غلامعباس عبدلی با نشان دادن یک لوله لاستیکی حدود 50 سانتیمتری سفید رنگ به خبرنگار، تاکید کرد: از این وسیله برای تنبیه دانش آموزان استفاده کرده است. وی در حالی که حدود 24ساعت از این ماجرا می گذرد، اضافه کرد:’بر اساس قانون نظام (پادگان) ، تشویق برای یک نفر و تنبیه برای همه است و اگر بازهم دانش آموزان مرتکب خلاف شوند ‘ به آنها رحم نمی کند و شخصا آنان را تنبیه بدنی می کند.’ عبدلی متذکر شد:تمام دانش آموزان را کتک زده تا هیچ یک از والدین گله نکنند که چرا یک کودک کتک خورده و دیگری کتک نخورده است. رییس آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس نیز که این دبستان در زیرمجموعه آن قرار دارد در گفت و گوی تلفنی با ایرنا اظهار داشت: در صورت رسیدن گزارش و شکایت مکتوب، ماجرا در هیات تخلفات و دیگر بخش های اداری مورد رسیدگی قرار می گیرد که فرآیند خاص خود را خواهد داشت. سیدهادی حسینی اضافه کرد:ممکن است دادستان نیز به عنوان مدعی العموم خواهان پیگیری قضایی این اتفاق باشد که این موضوع نیز روند جداگانه ای را طی خواهد کرد.