تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ماه ۹۷ 
22خرداد (12 ژوئن) روز جهانی مقابله با کار کودک درحالی فرا می‌رسد که قریب هفده سال از پیوستن ایران به کنوانسیون محو فوری بدترین اشکال کار کودک و آیین‌نامه اجرایی آن و همچنین سیزده سال از تدوین آیین نامه ساماندهی کودکان خیابانی می گذرد
 
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ماه ۹۷ 
کشور ما از سال 73 پیمان نامه جهانی حقوق کودکان را پذیرفته و متعهد به اجرایی مفاد آن شده است.این در حالی است که متولیان امور زمینه های حداقلی تحقق مفاد این تعهد بین المللی را فراهم نکرده اند
 
تاریخ انتشار:
باز هم فاجعه ای دیگر در جامعه ما در حوزه کودک آزاری رخ داد و دخترک خردسال افغانستانی ،بی رحمانه مورد تجاوز فردی قرار گرفت که شایسته نام انسان نیست
 
تاریخ انتشار:
کودکان به علت شرایط خاص سنی خود باهمه توانمندی های با لقوه ای که دارند از آسیب پذیر ترین گروه ها هستند واز این رو به بیشترین توجه و مراقبت در برابر مشکلات زندگی نیاز دارند
 
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ماه ۹۷ 
یازدهم خرداد برابر با اول ژوئن یکی از مهمترین روز های جهانی کودک است. اهمیت این روز از این جهت است که خود کودکان در شکل گیری آن نقش داشته اند وبه علاوه از قدیمی ترین روز های جهانی کودک است.
 
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۷ 
امروز در دنیا توجه دولت ها به اهمیت خانواده وپیوند ارکان آن بایکدیگر بیش از گذشته است. خانواده پایه گذار سرنوشت و موفقیت فرد در آینده است، اولین یادگیری ها، تجربه ها، شکل گیری هویت، شخصیت کودک و پایه های اجتماعی شدن او.در محیط خانواده شکل می گیرد،
 
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ماه ۹۷ 
آنها تاکنون چشمهای زیادی را رو به دنیای دانش و آگاهی گشوده اند. آنها با قلب خود زندگی می کنند و در قلب بسیاری از دانش آموزانشان سالها زندگی می کنند.
 
تاریخ انتشار:
روز جهانی کارگر، روز گرامی داشت زحمتکش ترین و موثرترین گروه های اجتماعی یعنی کارگران است که بار سنگین گردش چرخ اقتصادی جامعه را بخصوص در شرایط دشوار کنونی بر دوش می کشند...
 
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ماه ۹۷ 
شبکه یاری کودکان کار شامل 37 تشکل غیردولتی حوزه کودکان کار، با توجه به وظیفة خود به‌عنوان عضوی از جامعه مدنی کشور، از اولین روزهای وقوع زلزله در منطقه کرمانشاه، با هماهنگی و همراهی اعضای خود به‌منظور حمایت از کودکان و خانواده‌ها، حضور مستمر داشته و با ایجاد خانه‌های کودک، کتابخانه، خانه بازی [...]
 
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ماه ۹۶ 
بار دیگر در گردش مداوم زمین ،بهار،فصل رویش و شکوفایی از راه می رسد و طبیعت را با تغییر و تحول خود زیبایی می بخشد
 
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ماه ۹۶ 
از برای پایبندی به وظیفه انسانی پاسداری از حق حیات و نیز پایبندی و نگرانی نسبت به جایگاه و اعتبار کشورمان در جهان، از آنجا که گاهی آثار رفتارهای نامطلوب، خواسته یا ناخواسته دستاویزی علیه اعتقادات دینی مان خواهد شد،
 
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ماه ۹۶ 
دغدغه اي كه امروز فعالان مدنی را بر آن داشته تا دست بر قلم برده و صدای اعتراض خود را بدین شکل آشکار نمایند نگرانی جدی درباره صدور و اجرای احکام سالب حیات نسبت به نوجوانانی است که در زمان ارتکاب جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشته اند.
 
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ماه ۹۶ 
طی سالهای اخیر دراغلب نقاط جهان به ویژه در کشور های آسیایی وافریقایی گروه های درگیر از کودکان در جنگ استفاده می کنند وحقوق انسانی کودک وکنوانسیون جهانی حقوق کودک رانقض می کنند.
 
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ماه ۹۶ 
همان گونه که استحضار دارید در شهریورماه جاری بر اساس «مصوبه فوریت های اجتماعی شورای اجتماعی کشور» جمع آوری کودکان کار در خیابان آغاز گردید و با تلاش و پیگیری سازمان های غیر دولتی و توجهات جنابعالی، متوقف شد.
 
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ماه ۹۶ 
سرانجام امیرحسین قاتل ستایش پس از یک سال زندگی در سایة مرگ، همراه با اضطراب و فشارهای روانی ناشی از آن در روز پنجشنبه 14/10/96، اعدام شد و درواقع بخشی از مجازات خود را، پیش از اعدام سپری کرد
 
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ماه ۹۶ 
بر اساس گزارش‌های منتشر شده تعدادی از دانش آموزان و نوجوانان زیر 18 سال در حوادث اخیر بازداشت و زندانی‌شده‌اند.
 
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ماه ۹۶ 
اگر پدری ، یا مادری ، بدلیل ساعات کار طولانی ، تنگدستی ، نا آگاهی ، آسیب های روحی و روانی و یا به هر دلیل دیگر قادر به دفاع از حقوق کودک خود نباشند ، مسئولیت صیانت از حریم شریف و شکننده ی کودک آنها بر عهده ی چه کسی یا کدام نهاد است ؟
 
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ماه ۹۶ 
طی سالهای اخیر به علت جنگ درجهان و منطقه ما، پناهندگان و آوارگانی که به دلیل ترس از جان به ناچار کشور خود را ترک کردند، کثرت یافته است به حدی که ازهر ۱۱۳نفر درجهان یک نفر پناهنده است.
 
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ماه ۹۶ 
شبکه یاری کودکان کار طی نامه ای از رئیس دولت دوازدهم درخواست کرد که با حمایت خود آنها را در کاهش رنج و مرارت کودکان کار حمایت کند.
 
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ماه ۹۶ 
شهادت تعدادی ازهموطنان خود را در حملات تروریستی تسلیت میگوییم وخواستار هشیاری و همبستگی عمومی در برابراین پدیده شوم هستیم.
 
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ماه ۹۶ 
آموزش از ابتدایی ترین نیازهایی است که کودکان هر جامعه با برخورداری از آن تبدیل به پشتوانه هایی برای ساخت فردای هر جامعه خواهند بود و در این راه نقش معلمین آنقدر مهم و پر رنگ است که پیمودن این راه بدون حضور و مراقبت معلمان دلسوز و مهربان دشوار و حتی غیر ممکن است.
 
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ماه ۹۶ 
اصل شوراها یکی ازاصول مترفی وروشن قانون اساسی است. که درگستره زندگی اجتماعی ,خرد جمعی را محور تصمیم گیری بر شیوه دمکراسی دانسته است و جایی برای تفکر فردگرایاته باقی نمی گذارد.
 
تاریخ انتشار:
حضور فعال سازمان‌های غیردولتی به‌ویژه سازمان‌هایی که با حمایت همه‌جانبه از کودکان و خانواده‌های محروم به کاهش آسیب‌ها در جامعه یاری می‌رسانند،
 
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ماه ۹۵ 
طلیعه بهار را پاس می داریم که با شادابی و زیبایی خود غبار خستگی و اندوه را از دلهای ما می زداید و امید برای زندگی بهتر کودکان را در دل های ما ایجاد می کند.
 
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ماه ۹۵ 
زبان مادری، زبانی که کودک آغاز سخن می کند، در بستر آن رشد می یابد، ریشه های هویتی وی شکل می گیرد ومستحکم می شود.
 
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ماه ۹۵ 
"عدالت اجتماعی" ایجاد فرصت های برابر برای افراد جامعه به منظور دستیابی به حقوق شهروندی خود است.
 
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ماه ۹۵ 
فعالان حوزه کودکان کار سال ها شاهد وضعیت وخیم کودکانی هستند که عمرشان و کودکی شان زنده زنده درآتش فقر و اعتیاد و آسیب های حاصل از آن سوخته و نابود شده است.
 
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ماه ۹۵ 
اطلاعیه شماره دو درخصوص انتشار پوسترهایی با نام شبکه یاری
 
تاریخ انتشار:
شبکه یاری کودکان کار (گروه تلاشگران)، مراتب تسلیت و همدردی خود رابه خانواده های بازماندگان حادثه آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو که درآن تعدادی از پرسنل تلاشگر سازمان آتش نشانی، مغازه داران و مراجعین آنان کشته و مجروح شدند، را اعلام می دارد.
 
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ماه ۹۵ 
ضمن ابراز همدردی با دو کودک کار، قربانی واقعه تأسف‌بار آتش سوزی، اعلام می داریم خبری که در مورد اعلام اعزای عمومی و تجمع در مقابل وزارت کار اعلام و مطرح شده است نظر شبکه یاری نیست و تنها تصمیم عده ای از انجمن های عضو این شبکه است که بدون هماهنگی در فضای مجازی منتشر شده است.
 
تاریخ انتشار: ۵ دی ماه ۹۵ 
پیام همدردی و همدلی ما را به مناسبت چهاردهمین سال زلزله بم بپذیرید.زلزله ای که هزاران نفر از مردم آن دیار عزیز را به کام مرگ کشانید و یا دچار سوانح و عوارض مختلفی کرد.
 
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ماه ۹۵ 
تصویری که میخواهد بنی آدم اعضای یکدیگر باشند و به سان پیکره ای واحد، در برابر رنج و اندوه هر عضو خود بی قرار شود، در همه اعصار و فرهنگ ها آمال مردمان جهان بوده است
 
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ماه ۹۵ 
امروز شاهد آنیم که جنگ، فقر، بیکاری، منازعات خونبار قومی و ایدئولوژیک و خشونت های غیر انسانی و کشتار بی رحمانه ی زنان و کودکان، هر روز بیش از پیش زندگی در مناطق وسیعی از جهان به ویژه در منطقه ی خاورمیانه را غیر ممکن نموده است.
 
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ماه ۹۵ 
روز جهانی کودک فراتر از حضور بزرگسالان در شادمانه های کودکانه، فرصتی برای طرح مطالبات حوزه حقوق کودکان در ایران است. هر چند بسیاری از این موارد به دفعات در بیانیه ها، مقالات و صحبت های فعالین این حوزه بازگو شده است.
 
تاریخ انتشار: ۴ مهر ماه ۹۵ 
بیست و یکم سپتامبر (مصادف با یک مهر ماه امسال)، برابر با است با روز جهانی صلح . عدالت، آزادی و صلح سه ارزش والای انسانی هستند که در طول تاریخ جان های بی شماری برای تحقق آنها، فدا گردیده است.
 
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ماه ۹۵ 
در آستانه ی 12 ژوئن _23خرداد _ روز جهانی مبارزه علیه کار کودکان هستیم . این در حالیست که جهان بیش از پیش درگیر پدیده ی خونبار جنگ و ویرانگریها و مهاجرتهای ناشی از آن شده است که بی تردید منجر به دشواری مضاعف شرایط ، افزایش فقر و بی حمایتی و نیز افزایش درماندگی و ضریب بهره کشی از کودکان می گردد.
 
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ماه ۹۵ 
کشته شدن ستایش کودک شش ساله مهاجر در شهرستان ورامین عمقی از درد و رنج را برای مردم ایران به همراه آورد. کودکی که باید فرصت می داشت با طی شیرین ترین روز های زندگی خود فردی توانمند برای جامعه شود.
 
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ماه ۹۵ 
شبکه یاری کودکان کار تاسف عمیق خود را از قتل جانگداز کودک خردسال افقانستانی ابراز می دارد.
 
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ماه ۹۴ 
گروه تلاشگران یاری همدل (شبکه یاری کودکان کار) در ارتباط با انتشار عکس های کودکان کار و سایر کودکان در معرض آسیب، با توجه به مستندات و دلایل زیر نظر خود را اعلام می دارد.
 
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ماه ۹۴ 
شانزدهم مهرماه برابر با هشت اکتبر یکی از روزهای جهانی کودک است که در بسیاری از کشورها با بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی همراه است. هم زمانی این دو مناسبت یعنی کودک و آموزش، ارزش و اهمیت این روز را بیشتر می کند.
 
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ماه ۹۴ 
امسال روز جهانی صلح با بحبوحه خشونت مرگبار و درگیری های بی ثبات کننده در سراسر جهان مصادف است. به جای تسلیم در برابر ناامیدی، مسئولیتی مشترک بر عهده داریم مبنی بر در خواست خاتمه وحشی گری و گریز از مجازات که متداول شده است.
 
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ماه ۹۴ 
امسال روز جهانی صلح 21 سپتامبر (30 شهریور)در حالی فرا می رسد که جنگ و شدت خشونت در جهان بخصوص خاورمیانه بیداد می کند و خیل عظیم مهاجران و پناه جویان منطقه که به ناچارخانه و کاشانه خود را ترک و آوارگی را انتخاب و به سوی سرنوشتی نامعلوم می روند شدت گرفته است.
 
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ماه ۹۴ 
12 ژوئن(22 خرداد)، روزی است که قرار است، مردم در تمام جهان به کار کودکان "نه" بگویند، اما اکنون، علیرغم گذشت 11 سال از نامگذاری این روز توسط کنگره ی جهانی کودکان کار در شهر فلورانس، جهان ما با این هدف، فاصله دارد.
 
تاریخ انتشار: ۳ آذر ماه ۹۳ 
بیست و پنجمین سال تصویب پیمان‌نامه حقوق کودک را در حالی پشت سر می‌گذاریم که تا تحقق یافتن آنچه درپیمان‌نامه به عنوان حقوق کودک آمده است بسیار فاصله داریم. پیمان‌نامه حقوق کودک تنها معاهده بین المللی است که مورد پذیرش ۱۹۳ کشور جهان قرار گرفته و برچهار اصل اساسی عدم تبعیض، منافع عالیه کودک، [...]
 
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ماه ۹۳ 
لحظات سپری میگردند و رخدادهای دهشتناک، در دنیای ما رخ می نمایند. هر 5 ثانیه کودکی در اثر گرسنگی می میرد و هر 15 ثانیه طفلی در اثر عدم دسترسی به آب سالم چشم از جهان فرو می بندد.هر 2 ثانیه ، کودکی در جهان، والدین خود را از دست می دهد. بمبها و موشکها فواصل بین مرزهای بزرگسالی و کودکی را در می [...]
 
تاریخ انتشار:
یونیسف ایران روز کودک را به همه کودکان ایرانی، والدین آنها و کلیه کسانی‌که با کودکان و یا برای آنها کار می‌کنند تبریک می‌گوید. اما این روز مهم تنها برای بازی نیست، بلکه فرصت مناسبی است برای یادآوری این حقیقت که با وجود دستاوردهای مهمی که در زمینه بهبود وضعیت زندگی کودکان در ایران به دست آمده [...]
 
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ماه ۹۳ 
آرزوي همه انسانها، جهاني عاري از خشونت و جنگ است .جنگ و خشونت، امنيت و آرامش همه انسانها به ‌ ویژه كودكان و زنان بي‌دفاع را تهديد مي‌كند و اين مغاير با ذات صلح‌جوي بشر است.
 
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ماه ۹۳ 
سازمان جهانی کار ILO اعلام کرده است ۲۱۵ میلیون کودک ۵ تا ۱۴ ساله در کشورهای مختلف در دام کار گرفتار هستند/ پژوهش‌های اجتماعی نشان می دهد که عوامل بروز کار کودک مسائل اقتصادی شامل فقر، عدم توزیع عادلانه ثروت، بیکاری، فاصله طبقاتی، فقدان یا کمبود درآمد، ازدیاد جمعیت خانواده، مهاجرت و جنگ است.
 
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۳ 
امسال، همزمان با گراميداشت روز جهاني خانواده، كمك هاي پرمعنايي كه خانواده ها براي پيشبرد ماموريت ملل متحد ارائه داده اند را به رسميت مي شناسيم.
 
تاریخ انتشار: ۳ آذر ماه ۹۲ 
پيمان نامه حقوق كودك، با توجه به ضرورت هاي آن، پس از ده سال بحث و گفت و گو بين كارشناسان رشته هاي مختلف علمي (روان شناسي، جامعه شناسي، حقوق، پزشكي و ...) از كشورهاي متفاوت از نظر شرايط اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي، به عنوان سند بين المللي حقوق كودك تدوين شد.
 
تاریخ انتشار:
روز 19 نوامبر برابر با 28 آبان ماه، روز جهاني پيشگيري از كودك آزاري و منع خشونت با كودكان است.
 
تاریخ انتشار: ۸ آبان ماه ۹۲ 
روز جهانی کودک، روز توجه به حقوق کودکان و تلاش برای تحقق آن است. بر اساس پژوهشهای انجام شده، دوران کودکی، سالهای مهم و سرنوشت ساز در رشد و سلامت کودکان و زندگی آینده آنان است. تامین سلامت جسمی و روانی و عاطفی کودکان نیازمند تحقق حقوق اساسی آنان از جمله آموزش، بهداشت، درمان، امنیت، شادی، داشتن [...]
 
تاریخ انتشار: ۷ آبان ماه ۹۲ 
روز22 خردادماه ، روزمبارزه علیه کارکودکان ، یکی از این روزهای جهانی است . دوران کودکی دررشدوتکامل انسان هاوشکل گیری شخصیت آنان ، نقش اساسی دارد. ازاین روتوجه به آموزش ، سلامت ، بهداشت ، تغذیه وسایرحقوق اساسی کودکان دراین سالهای حساس و مهم ، ضرورت دارد ، تادرکودکی از سلامت جسمی و روانی برخوردار [...]
 
تاریخ انتشار:
روز جهانی کودک آغازی برای نفی خشونت با کودکان