تاریخ انتشار: 17 مارس ماه 19 
   
 
تاریخ انتشار:
 
تاریخ انتشار: 8 دسامبر ماه 18 
بحران‌های طبیعی برای کودکان تجربه‌ای تلخ همراه با ترس و اضطراب است. به‌خصوص که بزرگسالان نیز همین احساسات را در بحران‌ها نشان می‌دهند
 
تاریخ انتشار: 4 نوامبر ماه 18 
حضور خانم دکتر قاسم زاده در مدرسه ابتدایی تپه ماران و گفتگو با مدیر و آموزگاران و کودکان . روستای تپه ماران سرپل ذهاب – ۹۷/۸/۹
 
تاریخ انتشار:
افتتاحیه خانه کودک فردوسی شبکه یاری کودکان کار در سرپل ذهاب . این مراسم با حضور خانم دکتر قاسم زاده ریس هیات مدیره شبکه یاری کودکان و مربیان خانه های کودک و جمعی از کودکان برگزار گردید . این خانه کودک با حمایت مالی انجمن یاران دانش و مهر ایجاد و پشتیبانی میشود . سرپل […]
 
تاریخ انتشار:
برگزاری کارگاه مراحل رشد و رفتار با کودک توسط خانم دکتر قاسم زاده ریس هیات مدیره شبکه یاری کودکان برای مربیان خانه های کودک مستقر در منطقه زلزله زده کرمانشاه. در این کارگاه مربیان خانه های کودک پارک لاله ،محله پاونار ،روستای تایشه ای ،قلعه بهادر و بریموند حضور داشتند. سرپل ذهاب ۹۷/۸/۷
 
تاریخ انتشار:
حضور خانم دکتر قاسم زاده ریس هیات مدیره شبکه یاری کودکان کار در خانه کودک محله پاونار . سرپل ذهاب۹۷/۸/۶
 
تاریخ انتشار:
در روز سوم و چهارم آبان ۹۷ نمایشگاه نقاشی، کاردستی و دست نوشته های کودکان خانه های کودک شبکه یاری کودکان به مناسبت سالگرد زلزله با حضور خانم دکتر قاسم زاده رئیس هیأت مدیره، آقای صالحی مدیر عامل و خانم ها شریف پور و خلیلی از اعضای هیأت مدیره شبکه یاری در سرپل ذهاب برگزار […]
 
تاریخ انتشار: 10 اکتبر ماه 18 
عضو انجمن حمایت از کودکان کار : نداشتن دیده بان یکی از خلا های آیین نامه مرجع است /چرا وضعیت کودکان کار هر روز بدتر می‌شود؟
 
تاریخ انتشار: 9 اکتبر ماه 18 
عصر امروز نشست خبری روز جهانی کودک با موضوع بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان مصوبه مجلس ؛چالش پیش روی سازمانهای غیر دولتی و مشکلات کودکان به همت انجمن حمایت از کودکان کار بر گزار شد .
 
تاریخ انتشار:
سازمان‌های مردم نهاد در بحث خدمات‌رسانی به گروه‌های هدف با کاستی‌های بسیاری روبرو هستند و تقسیم ناعادلانه امکانات و کمک‌های تخصیص‌یافته به این حوزه موجب توقعاتی شده که به مطالبه‌گری سازمان‌های مردم نهاد صدمه می‌زند.
 
تاریخ انتشار:
به گزارش خبرنگار عصر تشکل، نشست خبری شبکه یاری کودکان کار به مناسبت روز جهانی کودک با عنوان «بررسی مشکلات کودکان در معرض آسیب و راه های حمایت از آنان» و با حضور جمعی از فعالان حقوق کودک و اعضای سازمان های غیر دولتی و نمایندگان رسانه ها برگزار شد.
 
تاریخ انتشار: 10 سپتامبر ماه 18 
همایش کودک و صلح در ساختمان انتشارات فنی ایران در تاریخ 97/6/19 برگزار شد
 
تاریخ انتشار: 4 سپتامبر ماه 18 
کاردستی های کودکان با نمد . کاری از کودکان خانه های کودک پاونار و پشت پارک لاله
 
تاریخ انتشار:
بر گزاری کلاس بازی درمانی در خانه کودک شبکه یاری ،به مربیگری آقای جافر . سرپل ذهاب - پاونار ۹۷/۵/۲۳
 
تاریخ انتشار:
کلاس بازی درمانی مخصوص کودکان . خانه کودک سرپل ذهاب پشت پارک لاله
 
تاریخ انتشار:
خانه کودک شبکه یاری سرپل ذهاب - پشت پارک لاله ۹۷/۵/۲۴
 
تاریخ انتشار:
گردش عصر گاهی و آب بازی کودکان در خانه کودک شبکه یاری . سرپل ذهاب -محله پاونار ۹۷/۵/۲۳
 
تاریخ انتشار:
موجودات عجیب و غیب . از نگاه کودکان . خانه کودک شبکه یاری کودکان سرپل ذهاب - پشت پارک لاله ۹۷/۵/۲۲
 
تاریخ انتشار:
از تاریخ بیست تیر نود و هفت الی بیست مرداد . در یکماهه گذشته بیست و یک تن از کودکان دختر بالای ده سال به همراه پنج تن از مربیان سه روز در هفته و هر جلسه به مدت یک ساعت و نیم در ورزشگاه مربوطه حضور و در رشته بسکتبال مشغول آموزش و تمرین هستند .
 
تاریخ انتشار: 3 فوریه ماه 17 
رئیس هیات مدیره شبکه یاری کودکان کار: سمن ها(سازمان های مردم نهاد) فقط بازوی اجرایی نیستند و دولت می تواند از تجارب ارزشمند این نهادهای مدنی در تصمیم گیری های کلان در حوزه آسیب های اجتماعی یاری بگیرد.
 
تاریخ انتشار: 23 ژانویه ماه 17 
سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی به مدیریت جناب آقای شقاقی حضور یافتند.وبا اهدا سبد گل ولوح سپاس نسبت به قهرمانان جان باخته درحادثه ساختمان پلاسکو ادای احترام و اززحمات آتش نشانان فداکار قدردانی نمودند.
 
تاریخ انتشار: 20 ژانویه ماه 17 
این روزها بحث ازدواج کودکان دوباره به سرخط خبرها تبدیل شده. عده‌ای ١٣ سال تمام را زمان مناسبی برای ازدواج نمی‌بینند و عده‌ای دیگر صرف بلوغ جسمی را که در ١٣‌سالگی حاصل می‌شود برای ازدواج کافی می‌دانند.
 
تاریخ انتشار: 12 دسامبر ماه 16 
آناهیتا زینی وند کارگردان نمایش «چهار صندوق» در مراسم ویژه آغاز اجرای این نمایش که با حضور چهره های شاخص، اساتید و هنرمندان در سالن استاد رکن الدین خسروی برگزار شد تاکید کرد
 
تاریخ انتشار: 28 نوامبر ماه 16 
با سپاس از زحمات تدوین‌کنندگان سند ملی برای انجام کاری بس دشوار، به‌عنوان فردی که سال‌های بسیاری در زمینة آموزش و پژوهش در حوزة حقوق کودکان با همکاری دانشگاه‌ها، سازمان‌های دولتی ، غیردولتی و بین‌المللی (یونیسف) فعالیت داشته‌ام، پیشنهادات خود را در دو بخش ارائه می‌دهم.
 
تاریخ انتشار: 24 آگوست ماه 16 
به دلیل اجرای طرح ساماندهی (جمع آوری) کودکان کار و خیابان از طرف نهادهای ذی ربط طرح، از جمله سازمان بهزیستی، انجمن حمایت از حقوق کودکان جلسه شهریور ماه 1395 خود را به نقد و بررسی این طرح اختصاص داد.
 
تاریخ انتشار: 21 آگوست ماه 16 
یک خانه قدیمی و خوش‌رنگ در خیابان صابونچی تهران، از آن خانه‌های ویلایی با نرده‌های کوتاه سفید، خانه کودکان سرزمین من است؛ سه‌طبقه‌ای که آدم‌های ساکن در این خانه بین خودشان تقسیم کرده‌اند.
 
تاریخ انتشار: 15 جولای ماه 16 
«فاطمه قاسم‌زاده»، روان‌شناس ورییس هیات مدیره شبکه یاری است. او سال‌هاست که با کودکان و نوجوانان کار می‌کند. به همین دلیل وقتی از او درباره مهم‌ترین علل خشونت کودکان و نوجوانان سؤال می‌کنیم، او مهم‌ترین سهم را به آموزش می‌دهد.
 
تاریخ انتشار: 12 ژوئن ماه 16 
برنامه سه روزه "شبکه یاری کودکان کار" که با شعار "لغو کار کودک، مسئولیت دولت ومشارکت مردم" از سه روز پیش آغاز شده بود عصر دیروز با برگزاری یک نشست با عنوان "اشکال بد کار کودک" با سخنرانی فعالین اجتماعی و نمایندگان بخش دولتی به کار خود پایان داد.
 
تاریخ انتشار: 11 ژوئن ماه 16 
انجمن های عضو شبکه کودکان کار و خیابان (گروه تلاشگران) معتقدند، «طرح فرمان» برای ثبت نام کودکان افغانی بازمانده از تحصیل، ، ارزشمند و خوب است اما آیین نامه اجرایی آن با مشکلات زیادی مواجه و ناکارآمد است.
 
تاریخ انتشار:
رییس هیات مدیره انجمن روانشناسی ایران با تاکید بر اینکه نباید منتظر آشکار شدن آسیب‌ها بمانیم، گفت: جای مددکاری به موقع، روانشناسی و مشاوره در مدارس خالی است.
 
تاریخ انتشار: 13 می ماه 16 
خانواده به‌عنوان کوچک‌ترین و موثرترین نهاد اجتماعی از دیرباز تاکنون، در همه جوامع، با تفاوت‌هایی وجود داشته و با توجه به نقش و وظایف خود، در هر زمان تاثیرات عمیقی بر فرد و جامعه برجای گذاشته است.
 
تاریخ انتشار: 5 می ماه 16 
نشست هم اندیشی درباره پرونده «ستایش قریشی» دختر پناهنده افغانستانی با حضور تعدادی از کارشناسان خبره حوزه حقوق پناهندگان و حقوق کودک روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت در دفتر انجمن حمایت از حقوق زنان و کودکان پناهنده (حامی) تشکیل شد.
 
تاریخ انتشار: 18 آوریل ماه 16 
پس از حدود هفت سال که وارد این ساختمان یا بهتر بگویم خانه شدم، باید از اینجا بروم.از خانه ای که که وقتی به آنجا امدم،حیاطش خاکی بود و وقتی بچه ها بازی میکردند خاک به هوا بلند میشد.
 
تاریخ انتشار:
مساله كودكان كار و خيابان معضل امروز و ديروز جامعه ما نيست، بلكه اين نارسايي مولود جامعه صنعتي و مدرن است. هر چند برنامه‌هاي فراواني از سوي مسئولان براي حل و فصل اين معضل ارائه شده است، اما نتايج گواه وجود نارسايي‌هایی در رسيدگي به اين آسيب اجتماعي است.بروز هرگونه آسيب براي كودك امروز يعني [...]
 
تاریخ انتشار: 28 فوریه ماه 16 
کودکان کار گروهی از کودکان جامعه هستند که بیشتر به دلایل اقتصادی به جای رفتن به مدرسه به کار می‌پردازند.
 
تاریخ انتشار:
شبکه یاری کودکان کار به مناسبت 19 نوامبر برابر با 28 آبان روز جهانی پیشگیری از کودک آزاری کارگاهی به مدرسی خانم دکتر نصرالهیان برای کارشناسان و مددکاران انجمن های عضو برگزار نمود.
 
تاریخ انتشار: 14 فوریه ماه 16 
عضو جمعیت دانشجویی - مردمی امام علی ضمن اشاره به انجام پژوهشی از سوی این NGO در سال 93 ، جزییات این پژوهش را که بر روی نمونه آماری 116 نفری از کودکان معتاد ساکن محلات حاشیه‌ای و آسیب خیز صورت گرفته بود، تشریح کرد.
 
تاریخ انتشار: 6 فوریه ماه 16 
15 بهمن اولین نشست تخصصی اجلاس جهانی بشر دوستی 2016 که 23 و24 می در کشور ترکیه برگزار خواهد شد در ستاد بحران منطقه 7 با حضور نمایندهocha و گروهی از سازمان های غیر دولتی فعال در حوزه زنان و کودکان، حقوق بشر ، امداد و نجات، کمیساریای پناهندگان و...تشکیل گردید.
 
تاریخ انتشار: 30 دسامبر ماه 15 
دیروز در خانه کودک محمودآباد همزمان با جشن میلاد حضرت پیامبر (ص)، جشن شب یلدا نیز، که به دلیل تعطیلی مدارس در هوای آلوده به تعویق افتاده بود، برگزار شد.
 
تاریخ انتشار: 6 دسامبر ماه 15 
عصر سه‌شنبه، 27 مهر 94 انجمن نویسندگان كودك و نوجوان میزبان اعضای هیئت‌مدیره‌ی شبكه‌ی‌ یاری كودكان كار و خیابان بود.
 
تاریخ انتشار: 19 نوامبر ماه 15 
شبکه یاری کودکان کار روز 20 نوامبر(29آبان) به مناسبت بیست و ششمین سالگرد تصویب پیمان نامه حقوق کودک، روز چهارشنبه 27 آبان نشست هم اندیشی با موضوع "پیمان نامه حقوق کودک از تدوین تا تحقق " با مشارکت مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه سه برگزار کرد.
 
تاریخ انتشار: 12 نوامبر ماه 15 
محکومیت که تمام شود، مشکلات شروع می‌شود؛ بیکاری، بی‌پولی، طرد اجتماعی و... چگونه می‌توان این مشکلات را قبل از سپری‌کردن دوران محکومیت از میان برداشت. اشتغال نه پس از آزادی که در دوران حبس یکی از این راه‌هاست. راه‌حلی که
 
تاریخ انتشار: 20 اکتبر ماه 15 
سلامت این افراد به وزارت بهداشت مرتبط است، ولی متأسفانه تاکنون هیچ اقدامی برای آن‌ها انجام نشده است، در یک برهه زمانی کوتاه‌مدت یک‌ساله، قرار شد چهار مرکز بهداشت چهارگانه شرق، غرب، شمال و جنوب، کودکان بیمار را با نامه‌ای از طرف NGO مربوطه به رایگان بپذیرند.
 
تاریخ انتشار: 19 اکتبر ماه 15 
خوشحالیم که اطلاع دهیم در نتیجه رایزنی­های صورت گرفته با شهرداری منطقه 18، مرکزی توسط شهرداری برای حمایت از کودکان در معرض خطر در اختیار انجمن گذاشته شد. خانه کودکیار جدید انجمن در ناحیه 7 منطقه 18 (شهرک گلدسته – شمس آباد) واقع شده است.
 
تاریخ انتشار:
در آستانه روز جهانی کودک، با هدف آفرینش یک بعدازظهر شاد و مفرح برای فرزندان مهروماه، پس از هماهنگی لازم با مدیریت سرزمین عجایب، برای تعداد ۵۰نفر از کودکان ۶ تا ۱۱ سال بلیط تهیه شد.
 
تاریخ انتشار:
جشن بازگشایی مدارس با حضور کودکان مهر و ماه برگزار شد. این جشن با همراهی و اجرای خوب دوستان «کانون تئاتر دانشگاه علوم پزشکی ایران»، در تاریخ 31 شهریور 1394 برگزار شد.
 
تاریخ انتشار: 14 اکتبر ماه 15 
بنزین فروشی از سخت‌ترین مسایلی است که کودکان سیستان و بلوچستان با آن مواجه هستند، اما به صورت کلی وضعیت کودکان کار و خیابان در این استان به دلیل ویژگی‌های خاص استان بسیار سخت، تلخ و متفاوت است.
 
تاریخ انتشار: 11 اکتبر ماه 15 
کمی بعد باران قطع شد و با قطع باران صبح روز سه‌شنبه دهم شهریور به همراه کودکان پیش دبستانی خانه مهر و ماه راهی پارک ژوراسیک شدیم.
 
تاریخ انتشار:
گردش‌های یک روزه یا حتی چند ساعته با بچه‌های مدرسه از لذت‌هایی است که اکثریت ما در دوران تحصیل تجربه کرده‌ایم.
 
تاریخ انتشار: 8 اکتبر ماه 15 
وی افزود: همچنین بیشترین درگیری را در گروه سنی 35 تا 39 و 20 تا 24 سال داریم و آمار اعتیاد در این گروه‌های سنی حدود 17 درصد است.
 
تاریخ انتشار:
دبیر شورای گسترش فرهنگ صلح برای کودکان بر ضرورت ترویح فرهنگ صلح تاکید کرد و گفت: فرهنگ صلح مجموعه‌ای از یافته‌ها، اعتقادات، رفتارها و نگرش‌ها است.
 
تاریخ انتشار: 3 اکتبر ماه 15 
موزه صلح تهران به مناسبت روز جهانی صلح، صبح روز یک‌شنبه 29 شهریورماه 1394، کارگاه نقاشی با موضوع و محوریت همیاری و مشارکت برای صلح را در محیط پارک شهر برگزار کرد.
 
تاریخ انتشار:
عصر روز دوشنبه 30 شهریور ماه 1394، در مراسمی که توسط «شورای گسترش فرهنگ صلح برای کودکان» در محل ساختمان انتشارات فنی ایران برگزار شد، روز جهانی صلح (21 سپتامبر برابر با 30 شهریور) گرامی داشته شد.
 
تاریخ انتشار: 14 ژوئن ماه 15 
نماینده وزارت آموزش و پرورش در بحث حقوق کودک با بیان اینکه دستور رهبر معظم انقلاب را برای ثبت‌نام همه دانش آموزان انجام خواهیم داد، اعلام کرد که برای آموزش رایگان کودکان اتباع خارجی و افراد بدون هویت منتظر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی هستیم.
 
تاریخ انتشار:
مدیرعامل جمعیت امام علی(ع) در نشست هم اندیشی بررسی موانع حذف کار کودک و راهکارهای آن به مساله بهداشت کودکان کار پرداخت و اعلام کرد که هزینه‌های درمان برای کودکان بدون اوراق هویت گاهی 10 برابر هزینه‌های عادی درمان است.
 
تاریخ انتشار:
مدیرعامل انجمن حمالیت از کودکان در معرض خطر، در سخنرانی خود درباره کودکان کار دست روی این نکته گذاشت که متولی بحث کودکان کار و خیابان در کشور مشخص نیست.
 
تاریخ انتشار:
مدیر کل بهزیستی استان تهران گفت: مساله اعتیاد کودکان کار زیر 18 سال به سازمان بهزیستی مربوط نیست و طبق قانون وزارت بهداشت مسئول کودکان معتاد زیر 18 است.
 
تاریخ انتشار:
کارشناس حقوقی مجمع ملی کنوانسیون کودک اعلام کرد: بر اساس مفاد کنوانسیون‌های بین‌المللی، صدور احکام با رعایت حقوق کودک نیاز به آموزش قضات دارد.
 
تاریخ انتشار:
کارشناس حقوقی جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان گفت: وقتی یک کودک کار سر کار می‌رود، معنی اجتماعی آن این است که پدر او سرکار نمی‌رود و او شغل پدر را با حقوقی پایین‌تر انجام می‌دهد.
 
تاریخ انتشار:
یک معلم عضو کانون صنفی معلمان درباره احساس خود وقتی یکی از دانش‌آموزانش به خاطر کار کردن از تحصیل باز ماند می‌گوید. از اینکه می‌توانست مثل این بچه‌ها باشد اما به خاطر رایگان بودن تحصیل، امروز معلم شده اما آینده این کودکان بازمانده از تحصیل از نظر کیفی به خوبی داستان زندگی او نخواهد بود.
 
تاریخ انتشار: 10 ژوئن ماه 15 
ایرنا-تهران-کاروان دوستداران کودکان کار و خیابان روز چهارشنبه به مناسبت روز جهانی منع کار کودک در خیابان های تهران به حرکت درآمد.
 
تاریخ انتشار: 29 آوریل ماه 15 
سیاست گذاران ما کودکان را در سیاستگذاری‌های کلان به حد کافی در نظر نمی‌گیرند / اکنون لایحه حمایت از حقوق کودک چندین سال است که درهیات وزیران و مجلس شورای اسلامی معطل مانده و پس از گذشت مدت‌ طولانی هنوز به صحن مجلس نیامده است.
 
تاریخ انتشار:
ه گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا از کاشان حجت الاسلام رضا خرمی، در گفتگو با خبرنگاران گفت: بیست و نهمین مسابقه بین المللی نقاشی صلح کودکان در راستای گسترش فرهنگ صلح‌دوستی و برقراری ارتباط فکری فرهنگی بین کودکان و نوجوانان کشورهای جهان جهت نیل به اهداف صلح طلبانه، تیرماه سال گذشته برگزار شد.
 
تاریخ انتشار: 15 فوریه ماه 15 
مدیرعامل جمعیت امام علی (ع) درباره کودکان بازمانده از تحصیل گفت: در حال حاضر حدود ۱۵۰۰ نفر از این کودکان در خانه‌های علم ما مشغول به تحصیل هستند که حدود ۹۵۰ تن از آنان را کودکان افغان تشکیل می‌دهند
 
تاریخ انتشار: 4 فوریه ماه 15 
آموزش مهارت های فرزند پروری و آموزش های گروهی ضروری می باشند و آموزش مهارت های فرزند پروری موجب رشد اجتماعی کودکان می شود.
 
تاریخ انتشار:
این موضوع به صورت کار گروهی انجام شد . شرکت کنندگان به چـهار گروه تقسیم شدند و هر گروه یـکی از مشکلات کودکان در ارتباط با یکی از جنبه های چهارگانه رشد کودکان را انتخاب ـ کردند و مراحل حـل مشکل را در مورد آن اجرا کردند و نتیجه را در کارگاه ارایه دادند .
 
تاریخ انتشار:
در این کـارگاه مربیان فعالیت هایی در ارتباط با پیمان نـامه حقوق کودک و آمـوزش آن به نوجـوانان به صورت عملـی انجـام دادنددرهــر روز حدود 4 فعالیت به انجام رسـید .همچنین مربیان با نحوه بـرخورد و ارایـه پرسشنـامه به نوجوانان و هدایت آنها به شرکت درگروه هایی که حقوق خود را در آن می آ موزند [...]
 
تاریخ انتشار: 13 ژانویه ماه 15 
فیلم سینمایی «گورداله و عمه غوله» به کارگردانی نادره ترکمانی برای اولین نمایش خود در ایران، برای کودکان تحت پوشش انجمن یاری کودکان در معرض خطر نمایش داده شد.
 
تاریخ انتشار: 24 نوامبر ماه 14 
جلسه ماهانه انجمن حمایت از حقوق کودکان با موضوع "کودکان وHIV/ایدز" (به ویژه کودکان کار) با حضورجناب آقای دکتر علیرضا تجلیلی کارشناس HIV/ایدز و سرکار خانم لیلا ارشد برگزار می‌شود.
 
تاریخ انتشار: 3 نوامبر ماه 14 
«یان الیاسون» معاون دبیرکل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت شصت و نهمین سالگرد تاسیس سازمان ملل متحد در تهران لوح تقدیر دولت جمهوری اسلامی ایران را به عباس عراقچی معاون وزیرامور خارجه کشورمان به نمایندگی از دولت ایران تقدیم کرد.
 
تاریخ انتشار: 26 سپتامبر ماه 14 
جوردی سییررا ای فابرا، نویسنده سرشناس ادبیات کودک اسپانیا و بنیانگزار بنیاد ترویج خواندن در اسپانیا و کلمبیاست. این بنیاد به سبب ترویج خواندن در مناطق آسیب پذیر مدلین در کلمبیا جایزه ترویج خواندن آساهی ۲۰۱۰ را از آن خود کرد. از او تاکنون دو کتاب لایه های ذهن با ترجمه شهلا شمسایی فر و کافکا و [...]
 
تاریخ انتشار: 7 جولای ماه 14 
هفتم تیر جلسه ای در محل بنیاد امید ایرانیان با حضور جناب آقای دکتر عارف، سرکار خانم دانشور، جمعی از مدیران و نمایندگان انجمن های فعال در حوزه ی کودکان کار و... تشکیل شد.
 
تاریخ انتشار:
بیست و هشتم خرداد کارگاه آموزشی مدیریت داوطلبین و مسئولیت پذیری در سازمان های غیردولتی با تلاش شورای گسترش فرهنگ صلح در حسینیه ارشاد برگزار شد .مدرس کارگاه جناب آقای متولی بودند که با تسلط مباحث مورد نظررا در دو بخش آموزش دادند.نمایندگان انجمن های مختلف که عمدتا"در حوزه ی کودکان فعالیت داشتند, [...]
 
تاریخ انتشار: 24 ژوئن ماه 14 
مؤسسه رویش نهال جوان درروز 4 شنبه (21 خرداد ) ساعت 3تا 6 بعدازظهر به مناسبت اهمیت بزرگداشت این روز جهانی مراسمی را به همکاری شهرداری منطقه 2 و مشارکت صداو سیما در سالن وزارت ارشاد استان تهران در سعادت آباد برگزار نمود .
 
تاریخ انتشار: 23 ژوئن ماه 14 
در سالروز جهانی مبارزه با کار کودک ، کودکان شکوفا با اجرای چند برنامه توانایی خود را در انجام فعالیتهای هنریبه نمایش گذاردند.چهار نفر از کودکان 12 تا 14 ساله سرود" ای انسانها " را به خوبی ا جرا کردند که مورددتوجه همگان قرار گرفت. اجرای سرود بم به یاد گلهای پرپر شده زلزله بم و سرود فردوسی جهت [...]
 
تاریخ انتشار: 30 می ماه 14 
«اسیر روز مرگی شدن و سکون در فعالیت‌ها و هدف‌ها از بزرگ‌ترین ضعف NGO‌های این حوزه است./‌ مهم‌ترین تاثیری که سازمان‌های مردم نهاد در این سال‌ها داشتند شناساندن ابعاد پدیده کودک کار به جامعه بود.»
 
تاریخ انتشار: 20 می ماه 14 
روز 22 اسفند جشن نوروز شکوفایی استعدادهای کودکان با شرکت بیش از 222 نفر از مادران و کودکان محلی در سالن شهرداری منطقه 15 برگزار گردید.
 
تاریخ انتشار: 13 می ماه 14 
دولت‌ها تا به امروز به جای حل مشکل کودکان کار سعی در پاک کردن صورت مساله داشته‌اند/ اگر بازرسان وزارت کار طبق قانون کارگاه‌ها و واحدهای محل اشتغال کودکان را بررسی می‌کردند پدید کار کودک دیگر وجود نداشت.
 
تاریخ انتشار: 24 آوریل ماه 14 
پژوهشگران روانشناسی در کانادا هشدار دادند: تنبیه بدنی یا مقررات سخت و شدید باعث می شود که کودکان برای پنهان کردن خطاهای خود، بیشتر به دروغگویی متوسل شوند.
 
تاریخ انتشار: 23 آوریل ماه 14 
«اولین انتظار ما به عنوان فعالین حوزه کودک از مسولین آن است که آمار درستی ارائه دهند زیرا آمار، پایه اظهار نظر‌ها و تحقیقات علمی است./ عد از رایزنی‌های فراوان سن ازدواج از سن بلوغ شرعی (نه سال) به سیزده سال برای دختران تغییر پیدا کرد؛ اما افراد زیر سن ۱۳ سال با اجازه ولی و گرفتن گواهی رسمی از [...]
 
تاریخ انتشار: 18 آوریل ماه 14 
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل محو کردن کار کودک در کشور را نیازمند عزم ملی دانست و گفت:در سال ۲۰۱۰ تعداد کودکان کار در جهان ۱۶۰ میلیون نفر کاهش یافته است.
 
تاریخ انتشار: 11 مارس ماه 14 
انجمن حامی در روز درختکاری، جشنی را به نام جشن “درخت دوستی” در مرکز آموزش پایه شورآباد برگزار کرد. در این جشن که با هدف گرامیداشت روز درختکاری و نیز فراهم نمودن روزی شاد برای کودکان این مرکز برگزار شد.
 
تاریخ انتشار: 25 فوریه ماه 14 
نشست سوم و آخر از این سری نشستها در سال 92 در روز پنج شنبه 1-12-92 از ساعت 9 صبح تا 2 بعد از ظهر برگزار شد. ابتدا سخنرانان به ارائه بحث ها و نقطه نظرات تخصصی به مدت 4 ساعت پرداختند و سپس بحث پانلی به مدت حدود یک ساعت ادامه یافت. در اینجا چکیده از مباحث مطرح در این نشست سوم ارائه می شود.
 
تاریخ انتشار: 10 فوریه ماه 14 
از چند هفته مانده به روز برگزاری مراسم، تمامی اعضای خانه کودک در هر گروه کاری که بودند به نوعی در تدارک این برنامه سهیم شدند و از هیچ کوششی دریغ ننمودند.فیلم،عکس و کتابچه ویژه ساخت مدرسه جدید، توسط گروه هنر برای نمایش و گزارش از وضعیت گذشته و حال خانه کودک تهیه شد و در اختیارهمه دوستان ، [...]
 
تاریخ انتشار: 12 ژانویه ماه 14 
گروه تلاشگران یاری(شبکه یاری کودکان کار و خیابان ) برای اولین بار در پنجمین نمایشگاه کودک،بازی،سرگرمی و آموزش کودک که از 16-20دی ماه در بوستان گفت و گو توسط موسسه نشر شهر و شهرداری تهران برگزار شد شرکت کرد.
 
تاریخ انتشار: 25 دسامبر ماه 13 
زلزله بم در ٥ دیماه ٨٢ پرتلفات ترین زلزله ایران از ابتدای سده بیستم بود. این زلزله در عین حال به عنوان اولین زلزله‏ای كه در آن نهاد ها و سازمان های مردمی مشاركت جدی داشتند در تاریخ اخیر ایران شناخته می شود. پاسداشت یاد بیش از ٣٣ هزار نفر از هموطنان مان كه در این زلزله جان باختند و یادآوری و [...]
 
تاریخ انتشار: 7 دسامبر ماه 13 
پیشینه ساخت عروسک های دست ساز در ایران به آیین های کهن و جوامع ابتدایی باز می گردد و بیانگر ارتباط انسان و طبیت و در پی آن خلق پیکرک های ابتدایی گلی و سنگی است. بررسی ساخت عروسک ها و یا پیکرک ها بخشی از هویت فرهنگی و تاریخی یک ملت را نمایان می سازند. جغرافیای متنوع ایران باعث پدیدار شدن ملیت [...]
 
نویسنده: دلارام علی | تاریخ انتشار: 24 نوامبر ماه 13 
پیمان نامه حقوق کودک به عنوان یکی از زمینه های مهم حقوقی و نیز به عنوان سندی مورد قبول تقریبا تمامی کشورهای دنیا که کشور ما، ایران نیز به آن پیوسته است دارای اهمیت بسیاری است. این سند جهانی با هدف ایجاد، حفظ و گسترش هر چه بیشتر رفاه و بهزیستی کودکان به تصویب رسیده است و اکنون اجرای مفاد آن برای [...]