تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ماه ۹۷ 
بر اساس این کنوانسیون کشورها آزادند که حداقل سن استخدام را ۱۵ سال مشخص کنند؛ و نیز ممکن است بطور موقت ۱۴ سال را برای یک دوره ویژه زمانی اعلام کنند. قانون می‌تواند استخدام کودکان ۱۳ تا ۱۵ ساله را برای کارهای سبک (که برای سلامتی آنها مضر نباشد و با مدرسه رفتن آنها در تضاد نباشد) مشخص کند. برای [...]
 
تاریخ انتشار:
روز جهانی مبارزه با کار کودکان روزی است که برای افزایش آگاهی و فعالیت در زمینهٔ جلوگیری کار کودکان از سوی سازمان بین‌المللی کار پیشنهاد شده‌است.
 
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ماه ۹۵ 
آسیب­های جسمی و روانی کودکان از مخاصمات مسلحانه واقعیتی انکارناپذیر و فاجعه­آمیز است. به­ویژه در سال­های اخیر که کشورهای متعددی در جهان، درگیر جنگ­های داخلی و حملات تروریستی هستند و کودکان بسیاری با خطر مرگ، جراحت، آوارگی، گرسنگی، شکنجه و ... روبه­رو هستند.
 
تاریخ انتشار: ۳ تیر ماه ۹۳ 
: کمیته حقوق کودک سازمان ملل ابزاری را فراهم کرده است تا کودکان جهان از این پس بتوانند به صورت مستقیم شکایات خود را در خصوص نقض حقوق کودک به این کمیته ارائه دهند.
 
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ماه ۹۳ 
نه به کار کودکان در منزل: 12 ژوئن 2013، روز جهانی علیه کار کودکان
 
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ماه ۹۲ 
کنفرانس عمومی سازمان بین المللی کار با دعوت هیات مدیره دفتر بین المللی کار هشتاد و هفتمین اجلاس خود را در تاریخ اول ژوئن 1999 میلادی (11/3/1378 هجری شمسی) در ژنو برگزار نمود.
 
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ماه ۹۲ 
با تشخیص‌ این‌ که‌ سازمان‌ ملل‌ در اعلامیه‌ جهانی‌ حقوق‌ بشر و در کنوانسیونهای‌ بین‌المللی‌ حقوق‌ بشر اعلام‌ و موافقت‌ نموده‌ که‌ هر یک‌ از افراد بدون‌ هر گونه‌ تبعیض‌ از نظر نژاد، رنگ‌، جنس‌، زبان‌، مذهب‌، عقاید سیاسی‌، جایگاه‌ اجتماعی‌ یا ملی‌، تولد و یا سایر خصوصیات‌، در تمام‌ حقوق‌ و [...]