تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ماه ۹۷ 
همایش کودک و صلح در ساختمان انتشارات فنی ایران در تاریخ 97/6/19 برگزار شد
 
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ماه ۹۷ 
لیلی ایمن (آهی) از بنیان‌گذاران شورای کتاب کودک و استاد ادبیات کودکان، در سال ۱۳۰۸ در تهران متولد شد و در خانواده‌ای ایران‌دوست و پایبند به اصول اخلا‌قی پرورش یافت.
 
تاریخ انتشار:
اولین کنگره کودکی، توسعه و سیاست‌گذاری اجتماعی
 
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ماه ۹۷ 
دکتر فاطمه قاسم زاده رییس هیات مدیره «شبکه یاری کودکان کار» در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار عصر تشکل موانع پیش روی شکل گیری شبکه ها در حوزه فعالیت های داوطلبانه و انجمن ها را تشریح کرد.
 
تاریخ انتشار:
در پی انتشار گسترده فیلمی در شبکه‌های اجتماعی از یک نوجوان زباله‌گرد
 
تاریخ انتشار:
ششمین گفتگوی راهبردی حجم . جامعه مدنی و دولت
 
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ماه ۹۷ 
از تاریخ بیست تیر نود و هفت الی بیست مرداد . در یکماهه گذشته بیست و یک تن از کودکان دختر بالای ده سال به همراه پنج تن از مربیان سه روز در هفته و هر جلسه به مدت یک ساعت و نیم در ورزشگاه مربوطه حضور و در رشته بسکتبال مشغول آموزش و تمرین هستند .
 
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ماه ۹۷ 
پنجم شهریور ماه ایوان شمس در تهران، میزبان مراسم پانزدهمین سالگرد تاسیس شبکه یاری کودکان کار بود. طیبه سیاوشی در این مراسم بر لزوم تدوین قانون حمایت از سازمان های مردم‌نهاد تاکید کرد و گفت: دولت باید نقش تسهیلگری داشته باشد.
 
تاریخ انتشار:
ابوالفضل وطن پرست فعال محیط زیست و استاد دانشگاه ضمن تشریح مفهوم شبکه در فعالیت های اجتماعی به چالش های پیش روی ساخت و نگهداری از شبکه ها پرداخت.
 
تاریخ انتشار:
ما نیازمند سندی برای حقوق کودکان هستیم و باید برای آموزش کودکان نقشه راه دقیقی را به عنوان سند جایگزین برای سند ۲۰۳۰ که به دلایلی کنار گذاشته شد آماده کنیم.
 
تاریخ انتشار:
15 سال فعالیت چشمگیر در حوزه کودکان کار/ شبکه یاری کودکان همچنان فاقد مجوز است! مراسم پانزدهمین سالگرد تاسیس «شبکه یاری کودکان کار» با حضور چهره های اجتماعی و فعالان حوزه کودک در تالار ایوان شمس برگزار شد.
 
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ماه ۹۷ 
به مناسبت پانزدهمین سال فعالیت شبکه یاری کودکان کار امروز دوشنبه از ساعت ۴ الی ۷ بعد از ظهر مراسمی در سالن اشراق ایوان شمس برگزار شد.
 
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ماه ۹۷ 
محمدرضا پویافر استادیار جامعه‌‌شناسی و فعال حوزه اجتماعی است. او مدتی مشغول تنظیم متن‌هایی در مورد نیکوکاری و فعالیت‌های داوطلبانه در ایران بوده و حدود ١٨سال هم در فعالیت‌های مختلف سمن‌ها (NGOs) و آن‌چه به آن «داوطلبانگی» می‌گویند؛ مشارکت داشته است. در ادامه یادداشتی از این استادیار جامعه‌شناسی [...]
 
تاریخ انتشار:
• بر اساس تخمین سازمان بین‌المللی کار که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد، تعداد کودکان شاغل در جهان بین سنین پنج تا ۱۷ سال به ۲۱۸ میلیون نفر رسیده است. • بر اساس این گزارش، ۱۵۲میلیون نفر از این تعداد، کودکان کار محسوب می‌شوند و بیش از ۷۵ میلیون نفر از آن‌ها سنین‌شان بین پنج […]
 
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ماه ۹۷ 
رهبر معظم انقلاب چندی پیش دستور داده‌اند که همه کودکان افغانستانی، چه آنها که دارای شرایط قانونی حضور در ایران هستند و چه آنها که مدارک قانونی حضور در ایران را ندارد باید در مدارس دولتی ثبت‌نام شوند، این یک تصمیم بزرگ و تاریخی است.
 
تاریخ انتشار:
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح افزایش سن ازدواج که با قید یک فوریت تحویل مجلس شده، دختران بین ۱۳ تا ۱۶ سال برای ازدواج باید حکم قانونی از دادگاه دریافت کنند و ازدواج دختران زیر ۱۳ سال نیز ممنوع خواهد شد.
 
تاریخ انتشار:
بامداد روز یکشنبه زلزله 5.9 ریشتری در عمق 10 کیلومتری سطح زمین جوانرود و تازه آباد در کرمانشاه را لرزاند. به گزارش عصر ایران ، شدت این زمین‌لرزه به اندازه‌ای بود که در اکثر شهرهای استان‌های کرمانشاه، کردستان و بخش جنوبی آذربایجان غربی کاملا احساس شد و باعث خارج شدن مردم از خانه‌هایشان گشت.
 
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ماه ۹۷ 
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با اشاره به نبود روند دقیق ثبت آمار خودکشی در کشور، گفت: روند خودکشی در ایران معمولا ثابت بوده و رقمی در حدود 5 تا 7 مورد در هر 100 هزار نفر را نشان می‌دهد.
 
تاریخ انتشار:
تیم میلی کبدی بانوان با پیروزی در برابر هند
 
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ماه ۹۷ 
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: صرف رویکردهای سلبی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی نمی‌تواند موثر باشد بنابراین در حوزه رویکردهای ایجابی، سلامت اجتماعی و نشاط اجتماعی در دستورکار شورا در دو هفته آینده خواهد بود
 
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ماه ۹۷ 
سریال، داستان و فیلم با هر محتوای تولیدی که در زمینه فرهنگی و موثر بر ذهنیت عموم جامعه تولید می‌شود به نظر باید خط سیر مشخصی داشته باشد.
 
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ماه ۹۶ 
بار دیگر در گردش مداوم زمین ،بهار،فصل رویش و شکوفایی از راه می رسد و طبیعت را با تغییر و تحول خود زیبایی می بخشد
 
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ماه ۹۶ 
مراسم اختتامیه پروژه سلامت اجتماعی منطقه 15تهران با همت 23 کلینیک مددکاری و موسسات فعال در حوزه کودکان کار وخیابان و با حضور مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور
 
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ماه ۹۶ 
.مدیران و نمایندگان بیست و سه کلینیک مددکاری و موسسه غیر دولتی که طرح حمایتی و کودک و خانواده را با رویکرد حمایت و توانمند سازی کودکان کار و خانواده هایشان اجرا می کنند در این کارگاه ها حضور داشتند.
 
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ماه ۹۶ 
شبکه یاری کودکان کار 14 ساله شد؛ این شبکه متشکل از سازمان های مردم نهادی(سمن) است که در راستای منع کار کودک و توانمندسازی کودکانی که فعالیتی اقتصادی را بر عهده دارند، تلاش می کنند.
 
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ماه ۹۶ 
شبکه یاری کودکان کار ( متشکل از سی و چهار سازمان غیر دولتی فعال در حوزه ی کودکان کار) با همکاری انجمن های عضو و مشارکت انجمن علمی تعاون و رفاه اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی، به مناسبت 12ژوئن (22خرداد)، روز جهانی مبارزه با کار کودک، با شعار" کار کودکان: باز تولید فقر " نشست "واکاوی کار کودکان" [...]
 
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ماه ۹۶ 
  شبکه یاری کودکان کار به مناسبت ۲۲ خرداد (۱۲ژوئن) با مشارکت انجمن علمی رفاه اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی نشست تخصصی با عنوان واکاوی کار کودکان برگزار می کند. دکتر شیرین احمدنیا٬ دکتر گلنار مهران٬ دکتر محمد مالجو و دکتر پویا علاالدینی از زوایای مختلف به بررسی این موضوع می پردازند [...]
 
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ماه ۹۶ 
امید سلاجقه شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اسماعیل پهلوانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان رودبارجنوب با توجه به تکرار تنبیه بدنی توسط معلم خاطی در این شهرستان در راستای احترام به افکار عمومی و پاسخگو بودن مسئولان در حوزه تحت مدیریت از سمت خود استعفا کرد.
 
تاریخ انتشار:
کارگاه« با من بخوان» بیست و هشت فروردین با همکاری موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و شبکه یاری کودکان کار در محل دفتر شبکه (مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه سه) با شرکت چهارده نفر از مربیان و کارشناسان انجمن های عضو شبکه یاری برگزار شد...
 
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ماه ۹۶ 
علی باقرزاده، رییس سازمان نهضت سوادآموزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اعلام اینکه حدود ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار بیسواد مطلق ایرانی داریم، اظهار داشت: بخشی از این بیسوادها، آموزش ناپذیر هستند و به عنوان بیسواد محسوب می‌شوند.
 
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ماه ۹۵ 
یونسکو با همکاری کشور ژاپن، سومین دور برنامه «جایزه یونسکو ـ ژاپن در زمینه آموزش برای توسعه پایدار» را اجرا می‌کند.
 
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ماه ۹۵ 
با نهایت تاسف درگذشت برادر گرامیتان را تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ برای آن مرحوم رحمت و واسعه الهی، برای شما و بازماندگان شکیبایی و طول عمر مسئلت می نماییم.
 
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ماه ۹۵ 
اطلاعیه شماره دو درخصوص انتشار پوسترهایی با نام شبکه یاری
 
تاریخ انتشار:
با نهایت تاسف درگذشت پدر گرامیتان را تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ برای آن مرحوم رحمت و واسعه الهی، برای شما و بازماندگان شکیبایی و طول عمر مسئلت می نماییم.
 
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ماه ۹۵ 
ضمن ابراز همدردی با دو کودک کار، قربانی واقعه تأسف‌بار آتش سوزی، اعلام می داریم خبری که در مورد اعلام اعزای عمومی و تجمع در مقابل وزارت کار اعلام و مطرح شده است نظر شبکه یاری نیست و تنها تصمیم عده ای از انجمن های عضو این شبکه است که بدون هماهنگی در فضای مجازی منتشر شده است.
 
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ماه ۹۵ 
آیا می‌دانستید شمار مهاجران بین‌المللی بین سال‌های 2000 تا 2015 با 41 درصد افزایش به 244 میلیون تَن رسیده و تقریباً نیمی از این شمار را زنان تشکیل می‌دهند؟
 
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ماه ۹۵ 
آناهیتا زینی وند کارگردان نمایش «چهار صندوق» در مراسم ویژه آغاز اجرای این نمایش که با حضور چهره های شاخص، اساتید و هنرمندان در سالن استاد رکن الدین خسروی برگزار شد تاکید کرد
 
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ماه ۹۵ 
در سپتامبر 2015، مجمع عمومی سازمان ملل متحد، 9 دسامبر مقارن با سالروز تصویب کنوانسیون جلوگیری و مجازات جنایت کشتار دسته جمعی، را به عنوان "روز بین المللی یادبود و کرامت قربانیان جنایت نسل کشی و جلوگیری از این جنایت" نام نهاد.
 
تاریخ انتشار:
گروه فرهنگ و ادب ـ «چهار صندوق» یکی از معروف‌ترین نمایشنامه‌های بهرام بیضایی از 16 آذرماه روی صحنه رفته است. اما تفاوت عمده‌ای که این کار با دیگر اجراهای تئاتر دارد،
 
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ماه ۹۵ 
در حالی به استقبال این روز می رویم که در کشور ما ایران، با توجه به رشد مشکلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، انسان های بی شماری در انجمن ها و سازمان های مدنی، با فعالیت های اجتماعی خود، داوطلبانه به کمک و یاری هموطنان شتافته تا آنان زندگی بهتری را تجربه کنند.
 
تاریخ انتشار: ۵ آذر ماه ۹۵ 
معاون رئیس جمهور در امور زنان گفت: در کمیسیون اجتماعی در حال بررسی حقوق شهروندی افراد در سن یک تا ۱۸ سال برای حل مشکلات هستیم زیرا لایحه دارای مشکلات ریشه‌ای است و راهکارهای نظری نیاز دارد.
 
تاریخ انتشار: ۳ آذر ماه ۹۵ 
نماینده کارگران در شورای عالی کار، امنیت شغلی و معیشت را دو مشکل اصلی جامعه کارگری عنوان کرد و گفت: در اصلاحیه قانون کار حقوق بنیادین کارگران رعایت نشده و کار کودکان رسمیت یافته است.
 
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ماه ۹۵ 
حسین احمدی‌نیاز در یادداشتی به مناسبت روز جهانی پیشگیری از کودک آزاری و منع خشونت با کودکان، تاکید کرد که کودک‌آزاری صرفا بدرفتاری فیزیکی یا اشکال سنتی آن نیست.
 
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ماه ۹۵ 
جلسه 740 شوراي فرهنگي- اجتماعي زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر خزعلی و با حضور شهیندخت مولاوردی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس مركز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
 
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ماه ۹۵ 
شبکه یاری کودکان کار آتش زدن کپر های گروهی از مردم محروم و حاشیه نشین روستاهای حاشیه شهرستان شهریار محکوم می کند
 
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ماه ۹۵ 
پیکر بانو توران میرهادی پیشکسوت ادبیات کودک و نوجوان و از بنیانگذاران شورای کتاب کودک، صبح امروز- جمعه - از محوطه خانه هنرمندان ایران تشییع شد و در آستان مقدس حضرت امام زاده عبدالله (ع) در شهر ری به خاک سپرده شد.
 
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ماه ۹۵ 
با نهایت تاسف درگذشت بانو توران میرهادی از بنیانگذاران شورای کتاب کودک و مدرسه فرهاد را تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ برای آن زنده یاد رحمت و غفران الهی، برای بازماندگان صبر جزیل و طول عمر مسئلت می نماییم.
 
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ماه ۹۵ 
مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره کل آموزش و پرورش فارس از تنبیه بدنی یک دانش‌آموز توسط معلم در یکی از هنرستان‌های این استان خبر داد و گفت: خوشبختانه حال عمومی این دانش‌آموز خوب است.
 
تاریخ انتشار:
تهران- ایرنا- در حالیکه اصل ۳۰ قانون اساسی بر رایگان و اجباری بودن تحصیل تا پایان دوره متوسطه برای همه کودکان و اصل ۲۸ پیمان نامه حقوق کودک بر فراهم کردن امکانات آموزشی برای کودکان تاکید دارد، کودکان بازمانده از تحصیل واقعیت خاموشی هستند که نمی توان آنها را نادیده گرفت.   گزارش روز شنبه [...]
 
تاریخ انتشار: ۷ آبان ماه ۹۵ 
دهمین همایش سازمان های غیردولتی با شرکت 150 نماینده تشکل ها از 23 استان کشور و 50 نماینده سازمان مردم نهاد از استان لرستان با صدور بیاینه به کار خود پایان داد در این همایش نمایندگان سازمان های مردم نهاد طی نامه ای خواستار تقدیم لایحه سازمان های مردم نهاد به مجلس توسط دولت شدند.
 
تاریخ انتشار: ۵ آبان ماه ۹۵ 
گل خانم باقری نیا؛  لایحه سازمان های مردم نهاد با مشارکت سازمان های غیردولتی در سال ۹۳ تهیه شده است/ آئین نامه تقلیل قانون سازمان های مردم نهاد است/ همایش سازمان های غیردولتی ایران با تاکید بر موضوع قانون سازمان های مردم نهاد برگزار خواهد شد.  عضو شورای هماهنگی همایش های سازمان های غیردولتی [...]
 
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ماه ۹۵ 
محمد رضا سنچولی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این ماجرا صبح روز دوشنبه هفته جاری در کلاس هشتم مدرسه پسرانه طالقانی این شهر به وقوع پیوسته است.
 
تاریخ انتشار:
حق زندگی، حق بنیادین و انکار ناپذیر همه انسانها است. هیچ فردی و هیچ قانونی نباید آن را نادیده بگیرد 19 مهر روز جهانی مبارزه با اعدام گرامی باد.
 
تاریخ انتشار:
روز 20 مهر مصادف است با روز جهانی دختر بچه ها، توانمندسازی دختران با منع تبعیض در همه اشکال آن و ایجاد فرصت های برابر برای برخورداری آنان از حقوق انسانی خود با تاکید بر حق آموزش امکان پذیر است.
 
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ماه ۹۵ 
از سال 1994 به بعد، پنجم اکتبر (13مهرماه) هر سال از سوی یونسکو «روز جهانی معلم» اعلام شده است. هدف از اعلام چنین روزی بهادادن به معلمان، قدردانی از آنها و بررسی مشکلاتشان در سراسر دنیا اعلام شده است.
 
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ماه ۹۵ 
روز جهانی آموزگار امسال،به یادبود پنجاهمین سالگرد تصویب«سفارش نامه سازمان جهانی کار / یونسکو درباره جایگاه آموزگاران» * برگزار می شود.
 
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ماه ۹۵ 
انجمن مطالعات برنامه درسی ایران با همکاری دانشگاه تربیت مدرس برگزار می کند:
 
تاریخ انتشار: ۹ مهر ماه ۹۵ 
با نهایت تاسف درگذشت همسر گرامیتان را تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ برای آن مرحوم رحمت و غفران الهی، برای شما و بازماندگان صبر جزیل و طول عمر مسئلت می نماییم.
 
تاریخ انتشار: ۷ مهر ماه ۹۵ 
شهروند| صحبت بر سر صلح بود، صلحی که حالا دربسیاری از کشورها، تنها یک واژه است که خیلی‌ها با آن ناآشنا هستند، خیلی‌ها همان کودکان‌اند، آنها که همه جا، درخانه، در مدرسه، در خیابان و در تلویزیون و بازی‌های کامپیوتری و مجازی، اثری از آن نمی‌بینند.
 
تاریخ انتشار:
میرفخرایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:‌ دیروز (پنجم مهر) سومین سی‌تی اسکن ایشان انجام شد و اگر چه هنوز تورم مغزی پابرجاست اما خوشبختانه سطح آسیب‌دیدگی وسعتی نداشته و پزشکان درباره وضعیت سلامت ایشان ابراز امیدواری کرده‌اند.
 
تاریخ انتشار: ۶ مهر ماه ۹۵ 
بر اساس اعلام دبیرخانۀ “جایزه یونسکو-ژاپن در زمینه آموزش برای توسعه پایدار”، سه طرح از کشورهای کامرون، ژاپن، و بریتانیا در این مسابقه برنده شدند. عنوان اولین طرح برگزیده، “برنامه‌های یکپارچه در زمینه آموزش برای توسعه پایدار در مدارس و اجتماعات کامرون” است.
 
تاریخ انتشار:
شبکه یاری کودکان کار٬ خانه هنرمندان و انجمن و مجسمه سازان هفتم٬ هشتم و نهم مهر ماه برنامه مشترکی تدارک دیده اند.
 
تاریخ انتشار: ۲ مهر ماه ۹۵ 
این نمایشگاه به مناسبت روز جهانی صلح و روز جهانی کودک، با همکاری موزه صلح تهران، سازمان ایکوم و شهرداری منطقه 12 برگزار می شود.
 
تاریخ انتشار: ۱ مهر ماه ۹۵ 
با حضور نمایندگان مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک٬نهاد معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده٬ انجمن نویسندگان کودک و نوجوان٬ سازمان های غیر دولتی و فعالان حقوق کودک٬ نمایندگان خبرگزاری ها و رسانه ها برگزار می شود.
 
تاریخ انتشار:
تهران 28 شهریور 1395 (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد) -- دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روزجهانی صلح، 21 سپتامبر 2016 برابر با 31 شهریورماه جاری گفت توسعه پایدار برای صلح با دوام حیاتی است و این دو بستگی به احترام به حقوق بشر دارند.
 
تاریخ انتشار:
فقر همچنان پابرجاست و نابرابری‌ها هم در حال افزایش هستند. جنگ‌ها همچنان جوامع را از هم می‌پاشند و میلیون‌ها زن و مرد را در معرض رنج و عذاب قرار می‌دهند. افراط‌گرایی خشونت‌آمیز روبه افزایش است ـ جوامع در مناطق مختلف جهان در معرض اقدام‌های تروریستی وحشیانه قرار می‌گیرند
 
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ماه ۹۵ 
دکتر حمید صالحی عضو هیات مدیره موزه صلح تهران در مراسمی به مناسبت روز جهانی صلح گفت ضمن گرامی داشت این روز، اعلام می‌کنیم که ما برآنیم تا به درکی مشترک از صلح برسیم و ابعاد گوناگون آن همچون صلح با خویشتن، صلح با دیگری، صلح با طبیعت و در نهایت صلح با جهان را گسترش دهیم، ابعادی که جنبه های جدایی [...]
 
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ماه ۹۵ 
به گزارش خبرگزاری مهر، چهارمین جشنواره هنر برای صلح با آثاری از ۱۴۰ هنرمند در رشته‌های نقاشی، عکس، مجسمه و چیدمان، پوستر، ویدئو آرت، موسیقی و پرفورمنس پنجشنبه ۲۵ شهریور ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.
 
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ماه ۹۵ 
پس از سال‌ها تلاش و چانه‌زنی برای طی مراحل قانونی تأسیس و فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد، در اقدامی ناگهانی و درحالی‌که تنها 9 ماه به پایان فعالیت دولت یازدهم باقی مانده است، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری، آیین‌نامه جدید تشکل‌های مردم‌نهاد را ابلاغ کرد.
 
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ماه ۹۵ 
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه نشست علنی امروز (چهارشنبه 9 شهریور) طرح "اعطای تابعیت به فرزندان مادر ایرانی" را با 120 رأی موافق، 36 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از 221 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس تصویب کردند.
 
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ماه ۹۵ 
یک خانه قدیمی و خوش‌رنگ در خیابان صابونچی تهران، از آن خانه‌های ویلایی با نرده‌های کوتاه سفید، خانه کودکان سرزمین من است؛ سه‌طبقه‌ای که آدم‌های ساکن در این خانه بین خودشان تقسیم کرده‌اند.
 
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ماه ۹۵ 
همان گونه که استحضار دارید، در روزهای اخیر، شاهد انتشار اخباری مبنی بر " جمع آوری " گروه هایی از آسیب دیدگان اجتماعی از جمله کودکان کار و خیابان و اعزام آنان به مراکز نگهداری بودیم؛ که بسیار نگران کننده و سؤال برانگیز است.
 
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ماه ۹۵ 
به موجب آیین نامه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، براي ايجاد هماهنگي و اخذ نظرات دستگاه‌هاي اجرايي ذي‌ربط در انجام امور و اقدامات، شوراي هماهنگي با عضويت افراد زير تشكيل مي‌شود.
 
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ماه ۹۵ 
بر اساس طرحی که از ابتدای شهریور ماه و با افتتاح سه مرکز در تهران آغاز خواهد شد، نزدیک به هزار کودک کار و خیابانی پایتخت ساماندهی و از حقوق اجتماعی و تحصیل برخوردار خواهند شد.
 
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ماه ۹۵ 
عباس کیا رستمی به خانه دوست رفت او با آثاری در حوزه کودک و نوجوان و نگاه انتقادی به آموزش وپرورش فیلم‌های زیادی از جمله خانه دوست کجاست و کلاس اولی از خود به جا گذاشت.
 
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ماه ۹۵ 
شبکه یاری کودکان کار با همراهی ۳۲ انجمن فعال در این حوزه عصر ۵ شنبه از ساعت 3 تا ۵ فیلم "رقص خاک" را با حضور ابوالفضل جلیلی اکران خواهد کرد . مستند "کودک و استثمار" نیز با حضور محمدرضا اصلانی در روز جمعه از ساعت ۶ تا ۸ در خانه هنرمندان اکران خواهد شد.
 
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ماه ۹۵ 
به گزارش ایسنا، علی ربیعی با حضور در مراسم اختتامیه جشنواره «پرنده آبی» که عصر دوشنبه (10 خرداد) در محل مجتمع فرهنگی-ورزشی نگین غرب برگزار شده بود، گفت: کتاب کودک فقط برای کودکان نیست،
 
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ماه ۹۵ 
اجرای ویژه برنامه های روز جهانی مبارزه با کار کودک توسط شبکه یاری کودکان کار و انجمن های عضو ویژه برنامه های 3 روزه به مناسبت 12 ژوئن روز جهانی علیه کار کودک از 20 تا 22 خرداد ماه توسط سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه کودکان کار برگزار می شود.
 
تاریخ انتشار:
- مقدمه ای بر طرح فرمان . *** بیان تاریخچه ای از فعالیتهای NGOs در بخش آموزش کودکان باز مانده از تحصیل *** مدارس خودگردان 2 - دلایل بازماندگی و محرومییت از تحصیل کودکان ***تاکید بر آموزش رایگان و اجباری *** مشکلات و معضلات اجتماعی و نقش آن در محرومییت از تحصیل کودکان
 
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ماه ۹۵ 
کارگاه آموزشی کاربرد عدالت ترمیمی در حوزه اطفال از مجموعه کارگاه های همایش بین المللی عدالت ترمیمی و پیشگیری از جرم 28 اردیبهشت ماه در تهران برگزار می شود.
 
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۵ 
دعوتی از طرف این موسسه برای همراهی سازمان های مردم نهاد در تحقق یکی از درخواست های مهم جامعه بیماران خاص و صعب العلاج که به مناسبت ۱۸ اردیبهشت روز بیماری و خاص و صعب الاعلاج مطرح گردید،۱۴۲ سازمان مردم نهاد از درخواست تامین حق بازنشستگی پیش از موعد برای بیماران دیر درمان و صعب العلاج حمایت [...]
 
تاریخ انتشار:
مدیرعامل شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه گفت:برای بالا بردن سطح دانش سمن ها و موسسات خیریه، استقرار سازمان شبکه، اجرای یک پروژه ملی به ویژه در حوزه کارآفرینی و اشتغال و برگزاری کنفرانس ملی برای موسسات نیکوکاری از اهداف برنامه ریزی شده شبکه ملی موسسات نیکوکاری در سال جاری است.
 
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ماه ۹۵ 
اراك - ايرنا - مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري مركزي گفت: اراك ميزبان هشتمين نشست منطقه اي و كارگاه هاي آموزشي تقويت همكاري هاي تخصصي شبكه اي سازمان هاي مردم نهاد در حوزه زنان و خانواده است.
 
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ماه ۹۵ 
روز معلم را با سپاس از معلمان گران قدری که در راه ارتقای آگاهی و دانش فرزندان این سرزمین تلاش می کنند گرامی می داریم و با ابراز همبستگی با آنان حمایت خود را از تحقق مطالبات بر حقشان اعلام می داریم.
 
تاریخ انتشار:
بمناسب گرامی داشت روز کارگر، روز تلاشگران عرصه کار و تولید همبستگی خود را با کارگران سخت کوش کشورمان اعلام می داریم و خواستار تحقق مطالبات برحق آنان هستیم.
 
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ماه ۹۵ 
سی‌و یکمین همایش انجمن مددکاران اجتماعی ایران با عنوان «مددکاری اجتماعی و مطالبه‌گری اجتماعی» با همکاری انجمن مددکاران اجتماعی، سازمان بهزیستی، کمیسیون ملی یونسکو-ایران و دیگر نهادهای مرتبط در تاریخ ۶ اریبهشت ماه سال 1395 در سالن همایش های دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز برگزار شد.
 
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ماه ۹۵ 
روز چهارشنبه ۲۵ فرودین ماه ۹۵، جناب آقای راغی سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد به همراه جناب آقای صمدی مسئول امور مهاجرین، از مرکز آموزش پایه حامی در مشهد بازدید داشتند
 
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ماه ۹۴ 
شبکه یاری کودکان کار و خیابان نوروز باستانی و شروع سال نو را به شما شادباش می گوید و سالی توام با صلح، شادی و دنیایی بدور از خشونت را برای کودکان در ایران و سراسر جهان آرزو می کند.
 
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ماه ۹۴ 
این برنامه چهارمین مراسم نکوداشت از مجموعه آیینهای تکریم پیشگامان سلامت اجتماعی است که در آستانه روز جهانی مددکاری اجتماعی برگزار خواهد شد.
 
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ماه ۹۴ 
معاونت کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدرگفت: حمایت‌های فنی و آموزشی در خصوص پیشگیری و درمان اعتیاد کودکان کار و خیابان را در ستاد مبارزه با مواد مخدر دنبال می‌کنیم.
 
تاریخ انتشار:
نشست اول با عنوان كرامت انساني 15 بهمن ماه از ساعت 9 تا 12 در خيابان شهيد مطهري، بعد از ايستگاه مترو مفتح، خيابان شهيد علي اكبري، جنب سازمان اتش نشاني، ستاد مديريت بحران منطقه 7، طبقه دوم برگزار خواهد شد.
 
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ماه ۹۴ 
با نهایت تاسف درگذشت بانو صفا پوینده از بنیان گذاران مرکز توانمند سازی اوای ماندگار دروازه غار را تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ برای آن مرحوم رحمت و غفران الهی، برای بازماندگان صبر و طول عمر مسئلت می نماییم.
 
تاریخ انتشار:
صفا پوینده یکی از بنیان گذاران مرکز توانمند سازی اوای ماندگار دروازه غار، بعد از تحمل یک دوره طولانی بیماری سرطان امشب درگذشت.
 
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ماه ۹۴ 
عصر سه‌شنبه، 27 مهر 94 انجمن نویسندگان كودك و نوجوان میزبان اعضای هیئت‌مدیره‌ی شبكه‌ی‌ یاری كودكان كار و خیابان بود.
 
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ماه ۹۴ 
سید حسن موسوی چلک؛ رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در روزنامه آرمان نوشت: یکی از پدیده‌هایی که در شرایط کنونی با آن مواجه هستیم موضوع خرید و فروش کودکان است.
 
تاریخ انتشار:
اطلاعیه شماره 1 به گزارش پایگاه خبری صلح پرس، ثبت نام بیمه سلامت به روز دوشنبه 25/8/94 در دفاتر پیشخوان دولت (بیمه سلامت) آغاز می شود.
 
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ماه ۹۴ 
وی افزود: همچنین بیشترین درگیری را در گروه سنی 35 تا 39 و 20 تا 24 سال داریم و آمار اعتیاد در این گروه‌های سنی حدود 17 درصد است.
 
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ماه ۹۴ 
نشست "آموزش صلح، چالش ها و راهکارها" انجمن دوستداران کودک پويش با همکاري شبکه ياري کودکان کار و خيابان و شرکت انتشارات فني ايران برگزار مي کند:
 
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ماه ۹۴ 
او می‌پرسد ازکی و در کجا ندای صلح را سر می‌دهند تا ما یک خواب آرام داشته باشیم؟ این سؤال بنیادی‌ترین و بی‌پاسخ‌ترین پرسش شرکت کنندگان نشست«صلح و کودکی» انجمن حمایت از حقوق کودکان بود که از سوی یک معلم مهاجر افغان مطرح شد.
 
تاریخ انتشار:
نهران - ایرنا - یک کارشناس کودک کار گفت: برای اینکه جامعه ای صلح را به کودک بیاموزد باید عاری از خشونت باشد، این در حالی است که رسانه ها نقش مهمی در ترویج صلح در جامعه دارند.
 
تاریخ انتشار: ۱ مهر ماه ۹۴ 
نشست خبری بررسی تاثیر صلح بر زندگی کودکان کار و مهاجر امروز 31 شهریور 10الی 13 در مرکز خدمات اجتماعی منطقه سه شهرداری با شرکت جمعی از فعالان وکارشناسان سازمان های غیر دولتی فعال در حوزه کودکان کار، علاقه مندان به مسائل کودکان و خبر نگاران جرائد برگزار شد.
 
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ماه ۹۴ 
دستان کودکی نقشی برای صلح عنوان برنامه ای بود که به مناسبت 21 سپتامبر روز جهانی صلح، دوشنبه 29 شهریور در میدان صلح پارک شهر با مشارکت موزه صلح و شبکه یاری کودکان کار برگزار شد.
 
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ماه ۹۴ 
شبکه یاری کودکان کاربه مناسبت روز جهانی صلح نشستی خبری با عنوان تاثیر صلح بر زندگی کودکان کار و مهاجربر گزار می کند.
 
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ماه ۹۴ 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، این جشنواره همچون سال های گذشته به همت و یاری جمع کثیری از هنرمندان نامی و جوان کشور و با همراهی موسسه فرهنگی هنری رهنما ، گالری مژده ، گالری ویستا ، گالری شیرین، موسسه خیریه محک، انجمن حمایت از حقوق کودکان ، موزه هنرهای معاصر تهران و بنیاد آفرینش [...]
 
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ماه ۹۴ 
والدین تعداد زیادی از معلولان به دلیل اثبات شکنجه و اذیت و آزار در یک مرکز نگهداری از معلولان از مدیر این مرکز بطور رسمی شکایت کردند.
 
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ماه ۹۴ 
شعار های روز جهانی صلح توسط شورای گسترش فرهنگ صلح مشخص شد.
 
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ماه ۹۴ 
به گزارش اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ، صدور معرفی نامه تحصیلی از صبح روز دوشنبه مورخ 12/5/94 در محل هایی که از سوی دفاتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استان های محل سکونت اعلام می گردد آغاز می شود.
 
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ماه ۹۴ 
طرح پرتو
 
تاریخ انتشار:
همانگونه که مستحضرید مقام معظم رهبری در تصمیمی بزرگ و تاریخی در ارتباط با آموزش کودکان افغانستانی پناهنده و پناهجو، در خرداد ماه سال جاری دستور دادند"هیچ کودک افغانستانی، حتی مهاجرینی که به صورت غیر قانونی و بدون مدرک در ایران حضور دارند نباید از تحصیل باز بمانند و همه ی آنها باید در مدارس [...]
 
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ماه ۹۴ 
26 انجمن عضو شبکه یاری ، شبکه حامی کودکان کار و خیابان ، فردا یکشنبه 24 خرداد ماه در ایوان شمس مطالبات خود از دستگاه های اجرایی در حوزه کودکان کار را طرح می کنند.
 
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ماه ۹۴ 
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، انجمن حمایت از کودکان کار با همراهی دیگر انجمن های عضو شبکه یاری و سازمان رفاه شهرداری تهران، کمپینی را به مناسبت روز جهانی مبارزه با کار کودک، برگزار می کند.
 
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ماه ۹۴ 
انجمن حمایت از کودکان کار، تقریبا دو سال است که هر ماه یکی از آثار منتخب سینما و تئاتر ایران را به صورت فیلم اکران می کند و تمام عواید آن به نفع کودکان کار جمع آوری می شود.
 
تاریخ انتشار:
- شناسایی محل کار کودکان مجموعه و برنامه ریزی برای بازدید و گفتگو با صاحبان کار آن ها. - برگزاری کارگاههای آشنایی با ریشه های کار کودکان و مشکلات کودکان کار برای بزرگسالان و کودکان در تاریخ 21 خرداد ،پارک لاله
 
تاریخ انتشار:
نمایشگاه عکس نزدیک دورها
 
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ماه ۹۴ 
معاون رییس جمهوری :پیگیری ثبت روز لغو کار کودک در تقویم رسمی کشور/دولت مساله حضور بانوان در ورزشگاه ها را رها نکرد تهران- ایرنا- معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در حاشیه بازدید از یک نمایشگاه نقاشی کودکان خیابانی و کار که در محل انجمن MS ایران در تهران برپا شده بود از ضرورت […]
 
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ماه ۹۴ 
دیر کل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: در سه ماهه نخست سال ۹۴ طرح نگهداری روزانه کودکان خیابانی را در تمامی استان‌هایی که با این گروه از کودکان مواجه هستند، را گسترش خواهیم داد و در این رابطه حمایت‌هایی از طرف دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی وزارت کار و همچنین سازمان بهزیستی [...]
 
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ماه ۹۳ 
شبکه یاری کودکان کار و خیابان نوروز باستانی و شروع سال نو را به شما شادباش می گوید و سالی توام با صلح، شادی و دنیایی بدور از خشونت را برای کودکان در سراسر جهان آرزو می کند.
 
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ماه ۹۳ 
موضوع حضور سازمان‌های غیردولتی در کشور را باید از چند منظر بررسی کرد. عموم سازمان‌های مردم‌نهاد یا خیریه در حوزه زنان و کودکان یتیم، معلولان، سالمندان و ... فعالیت می‌کنند. بخشی دیگر از سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه‌هایی کار می‌کنند که به آسیب‌های اجتماعی به ویژه مواد مخدر و کودکان کار و خیابان [...]
 
تاریخ انتشار:
سازمان‌های مردم‌نهاد در نهایت می‌تواند افراد اعم از فرد، خانواده، کودکان و بزرگسال از نظر فرهنگی آموزش دهند. فرهنگ‌سازی یکی از وظایف موسسه‌های مردم‌‌نهاد در جامعه است. زیرا نمی‌تواند با توان مالی و انسانی کمی که دارد، به افراد سبد خانوار بدهد.
 
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ماه ۹۳ 
با احترام هموطن گرامی ؛ این روزها اگر از بازار شهر گذری داشته باشی شلوغی و ازدحام بازار را می بینی که شاید در روزهای دیگر سال چنین جمعیتی به خود ندیده باشد؛ همه با شور وشوق و هیاهوی خاص، خود را برای آغاز سال نو و جشن نوروز مهیا می کنند.
 
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ماه ۹۳ 
از شما دعوت می شود در نشست «کودک در معرض خطر» که توسط انجمن یاری کودکان در معرض خطر در روز پنجشنبه 30 بهمن 1393 در ظفر خ گوی آبادی، خ دلیری، کوچه کشانی پلاک 14 برگزار می شود، حضور به هم برسانید.
 
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ماه ۹۳ 
همانطور که می دانید،کودکان در تمام دنیا آسیب پذیر ترین شهروندان هستند. در تمامی معضلاتی که یک جامعه به آن مبتلا می شود این کودکان هستند که بیشترین بها را می پردازند. اعتیاد به تمام نسوج و زوایای جامعه ما نفوذ کرده و در این بین کودکان نیز از گزندش در امان نبوده اند. هر روز در کوچه ای از این شهر [...]
 
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ماه ۹۳ 
آموزش، برآيند تعامل فرد با محيط در حال تغيير است. تغييرات تكنولوژيكي و اجتماعي به شدت از نظام آموزشي كنوني كشورمان پيشي گرفته است. واقعيت هاي اجتماعي سريع تر از تصورات آموزشي ما پيش مي روند.
 
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ماه ۹۳ 
کارگاه مهارت نوشتن و گزارش نویسی با تسهیل گری آقای خاکی نژاد در تاریخ چهارشنبه 8 بهمن ساعت 9 الی 13 در محل موزه صلح تهران (پارک شهر) برگزار می شود در صورت تمایل به شرکت در این کارگاه لطفا با شماره 09127097967 خانم نادریان تماس حاصل فرمایید.
 
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ماه ۹۳ 
انجمن پویا با همکاری شبکه یاری کارگاه گفت و گو در مورد مشکلات رفتاری کودکان کار را برگزار می کند برای شرکت در این کارگاه به مراتب را به ایمیل شبکه یاری ارسال فرمایید.
 
تاریخ انتشار: ۶ دی ماه ۹۳ 
زمانی که یک سازمان یا جامعه، دچار حادثه ای شود که به دارایی های انسانی و مالی آن صدمه فراوان وارد گردد، بطوریکه آن را از حالت عادی درآورده و به وضعیت غیرعادی و فوق العاده بکشاند، بحران(Crisis) و یا فاجعه(Disaster) رخ داده است.
 
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ماه ۹۳ 
معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور با بیان اینکه شیوه برخورد با اتباع بیگانه در مدارس کشور همانند برخورد با ایرانی‌هاست، گفت: ایران سالانه بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان در امر تحصیل و آموزش کودکان افغان هزینه می‌کند.
 
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ماه ۹۳ 
نگاهی به تاریخ شهرنشینی در ایران نشان می دهد که مراکز خرید در قالب بازار یا بازارچه به تامین نیازهای مردم به کالاها و خدمات روزمره می پرداختند. بازار در پیوند با مسجد، ارگ حکومتی، حمام و محلات از عناصر اصلی تشکیل دهنده شهر سنتی به شمار می رفت. با آغاز دوران مدرن و بویژه با تشکیل حکومت پهلوی در [...]
 
تاریخ انتشار: ۳ آذر ماه ۹۳ 
گروه فرهنگی اجتماعی کیانا -یک سازمان مردم نهاد NGO -با بیش از ده سال سابقه فعالیت اجتماعی، فرهنگی و آموزشی در زمینه آموزش و توانمندسازی کودکان کار و خیابان و زنان سرپرست خانوار در استان البرز از شما مردم عزیز و خیرخواه دعوت می نماید تا درساخت اولین مرکز آموزش و توانمندسازی کودکان کار و خیابان [...]
 
تاریخ انتشار:
میز گرد و نشست تخصصی «پرورش نو جوانان در خانواده در جهت رشد جامعه مدنی » با حضور سازمانهای دولتی آموزش وپرورش، شهرداری، سازمان رفاه وتامین اجتماعی، بهزیستی و متخصصان علوم اجتماعی وسازمانهای غیر دولتی.
 
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ماه ۹۳ 
شبکه یای کودکان کار و خیابان به مناسبت بیست و پنجمین سال تصویب پیمان نامه حقوق کودک، نشست هم اندیشی با مشارکت مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک ،‌انجمن علمی جامعه شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه 3 برگزار می کند.
 
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ماه ۹۳ 
رشد کودک نیازمند محیطی امن و ایمن همراه با تعاملی سازنده با مراقبین ، اطرافیان و اجتماع می‌باشد. در پرتو چنین بستری است که می‌توان سلامت کودک را از نظر فیزیکی ، رفتاری ، روانی ، ارتباطی ، اجتماعی و اخلاقی تأمین کرد. یکی از وظایف سیاست‌گزاران ، متفکرین و آحاد مردم در هر جامعه‌ تلاش در جهت [...]
 
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ماه ۹۳ 
قائم مقام شهردار منطقه 20 از افتتاح اولین مدرسه کودکان کار و خیابان شهر تهران در این منطقه جنوبی خبرداد. به گزارش سرویس شهری ایسنا، اصغر عطائی با بیان این خبر گفت: نخستین مدرسه ویژه کودکان کار و خیابان شهر تهران در منطقه 20، با حضور 530 دانش آموز در حالی آغاز به کار کرده است که علاوه بر آموزش [...]
 
تاریخ انتشار:
ملاله یوسف زی" و "کایلاش ساتیارتی" (Kailash Satyarthi) به صورت مشترک به عنوان برنده جایزه صلح نوبل امسال (2014) اعلام شدند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل شبکه اسکای نیوز عربی، رئیس کمیته نروژی نوبل اعلام کرد که ملاله یوسف زی پاکستانی به دلیل تلاشهایش برای ارتقاء سطح تحصیل [...]
 
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ماه ۹۳ 
به گزارش ایرنا، این رخداد روز سه شنبه 15مهر در شیفت بعد از ظهر دبستان 'مشیردوانی' بندرعباس رخ داد و والدین تعدادی از دانش آموزان مضروب، ظهر روز چهارشنبه برای پیگیری ماجرا به مدرسه مراجعه کردند.
 
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ماه ۹۳ 
بیانیه و پوستر شبکه بمناسبت روز جهانی کودک
 
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ماه ۹۳ 
در نشستی با حضور مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری، بر حمایت و پشتیبانی از برنامه های سازمان های مردم نهاد(سمن ها) فعال در حوزه ی کودکان کار و خیابان در روز جهانی کودک، تأکید شد.
 
تاریخ انتشار:
دکتر رضا جهانگیری فر معاون توسعه خدمات اجتماعی این سازمان با اعلام این خبر، گفت: رویکردهای ناظر بر اهداف مدیریت شهری در برنامه های روز جهانی کودک؛ تسهیلگری، و حمایت و پشتیبانی از سازمان های مردم نهاد(سمن ها) فعال در حوزه های کودکان کار و خیابان است.
 
تاریخ انتشار:
کودکانی که به دلایل گوناگون نقش حمایتی و نظارتی خانواده را به عنوان واحد اصلی اجتماعی از دست داده اند و در انتظارکمک نهادهای دولتی و غیر دولتی هستند.
 
تاریخ انتشار:
استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سازمان‌های مردم نهاد (NGOها) در واکاوی، شناسایی ابعاد عمیق و ریشه‌کنی معضلات و آسیب‌های اجتماعی به عنوان یکی از مهم‌ترین رویکردها و برنامه‌های اجرایی هدف‌دار دولت یازدهم و به طور ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یک سال گذشته بوده است.
 
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ماه ۹۳ 
بمناسبت هفته ملی کودک میزگرد رفتار با کودکان در معرض آسیب با حضور آقای موسوی چلک رییس انجمن مدد کاری اجتماعی ایران و خانم دکتر قاسم زاده رییس هیئت مدیره شبکه یاری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز سه شنبه 15 مهر از ساعت 9:30 الی 12:30 .برگزار می گردد.
 
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ماه ۹۳ 
در این سمینار دکتر سیما فردوسی پور و دکتر نیو نوذری درباره ی پرخاشگری و بیش فعالی، خلاقیت و هوش خلاق در کودکان سخنرانی خواهند کرد.
 
تاریخ انتشار:
بیوک ملکی با بیان این‌که شرایط کتاب‌خوانی در کشور در شرایط هشدار قرار دارد می‌گوید: مشخص نیست چرا مسئولان آموزش و پرورش این حرف‌ها را جدی نمی‌گیرند؛ شاید باید به حال آن‌ها فکری کرد.
 
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ماه ۹۳ 
طرح مجدد لایحه‌ی حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس، اکنون بسیاری را امیدوار کرده‌است که بالاخره لایحه‌ای جامع برای رفع محرومیت‌ها و تضییقات ناظر بر کودکان و نوجوانان که متأسفانه در کشور ما ابعادی وسیع و رو به گسترش یافته است تصویب گردد.
 
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ماه ۹۳ 
به اطلاع موسسات و انجمن های عضو شبکه یاری و علاقمندان حوزه کودکان می رساند انجمن پژوهش های آموزشی پویا در هفته آینده کارگاه آموزش حقوق کودک به نوجوانان را به مدت سه روز از تاریخ 23 لغایت 26 شهریور از ساعت 14 الی 18 برگزار خواهد نمود.
 
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ماه ۹۳ 
به گزارش ایرنا ، در آیین اختتامیه این همایش که روز پنجشنبه در محل هتل کوثر اردبیل برگزار شد سند نهایی قرائت و در این سند بر توان افزایی و نقش آفرینی سازمان های غیردولتی در حوزه های مشورتی و حضور در کارگروه های تخصصی تدوین برنامه های توسعه ای کشور تاکید شد.
 
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ماه ۹۳ 
امروزه شهرداری، وزارت ارشاد، دارالقران‌ها و امور مساجد بدون نظارت سازمان بهزیستی برای مراکز نگهداری و آموزش کودکان مجوزهایی را صادر می کنند، که سبب پراکندگی نیرو در این زمینه می شود. معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و ر فاه اجتماعی گفت: متاسفانه شناخت خانواده‌ها از آموزش‌های مربوط به کودکان [...]
 
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ماه ۹۳ 
شهرداری چگونه به خود اجازه می‌دهد که میزان شرف و عزت شهروندان را تعیین کند./اگر نهادی به شرف و عزت اعتقاد دارد باید در رفتار و عملکرد خود در برخورد با دستفروشان و کارگران خدماتی آن را نشان دهد و وظایف خود را در برابر کودکان کار به درستی انجام دهد.
 
تاریخ انتشار:
مدیر کل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون گفت: پیگیری مسائل کودکان در راس اولویت‌های وزارت تعاون و در زمره دغدغه‌های شخصی آقای ربیعی است.
 
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ماه ۹۳ 
همایش بزرگداشت روز جهانی انسان دوستی روز دوشنبه با حضور سید عباس عراقچی معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه و والری آموس معاون دبیرکل سازمان ملل در امور حقوق بشردوستانه و سفرای کشورهای خارجی و سازمان های غیر دولتی از جمله شبکه یاری و انجمن کودکان در معرض خطر و انجمن حامی برگزار شد.
 
تاریخ انتشار:
کانون کودکان کوشا به کودکان جنگ زده عراق یاری می رساند
 
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ماه ۹۳ 
همت انجمن حامی تجمع اعتراضی به کشتار زنان و کودکان امروز ۲۶ مرداد ساعت ۱۶:۳۰ تجمع اعتراضی به کشتار زنان و کودکان در منطقه باشرکت دوستداران کودکان و فعالین مدنی مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل برگزار شد
 
تاریخ انتشار:
به همت انجمن حامی تجمع اعتراضی به کشتار زنان و کودکان امروز 26 مرداد ساعت 16:30 تجمع اعتراضی به کشتار زنان و کودکان در منطقه باشرکت دوستداران کودکان و فعالین مدنی برگزار می گردد از علاقمندان تقاضا می شود در صورت تمایل با حفظ نظم در مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل تهران حاظر شوند.
 
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ماه ۹۳ 
در این نمایشگاه که توسط اداره اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور و با شعار « توانمندی جهت بازگشت و بازسازی افغانستان» رگزار شد، انجمن ها و سازمان های مرتبط با پناهندگان حضور داشتند و آخرین طرح ها، برنامه ها یا خدمات خود را ارایه کردند.
 
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ماه ۹۳ 
رییس جمهوری با تأکید بر ضرورت و اهمیت تعامل دولت و سازمان‌های مردم نهاد(سمن) ، تصریح کرد: دولت یازدهم تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد را تهدید نمی‌بیند و حتماً آن را فرصت تلقی کرده و معتقد است این سازمان ها باید تقویت شوند.
 
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ماه ۹۳ 
تجمع کودکان تحت پوشش موسسات عضو شبکه یاری کودکان کار و خیابان در حمایت از کودکان بی دفاع غزه در روز یکشنبه برابر با19 امرداد 93 در مقابل موزه صلح واقع در ضلع شمالی پارک شهر برگزار گردید.
 
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ماه ۹۳ 
فیلم سینمایی کودکان با نام  گورداله و عمه غوله روز دوشنبه ۲۰ مرداد ساعت ۱۰ صبح در سالن بنیاد سینمایی فارابی به نمایش در خواهد آمد از دوستداران و فعالین حوزه کودکان تقاضا می گردد در صورت تمایل به دیدن این فیلم، در روز دوشنبه در سالن بنیاد سینمایی فارابی حاضر شوند. نشانی: میدان توپخانه، […]
 
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ماه ۹۳ 
تجمع دوستداران و فعالان حوزه کودکان از بیش از بیست سازمان دولتی و غیر دولتی مرتبط با حوزه کودک مانند انجمن های عضو شبکه یاری در حمایت از کودکان بی دفاع غزه در مقابل موزه صلح واقع در ضلح شمالی پارک شهر، این مراسم درروز یکشنبه مورخ 19 امرداد 1393 ساعت 10 صبح برگزار خواهد شد.
 
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ماه ۹۳ 
با عنایت فرمانداری محترم استان تهران مجوز تجمع سازمان های غیر دولتی عضو شبکه یاری کودکان کار و خیابان (گروه تلاشگران یاری) امروز یکشنبه مورخ 5 مرداد صادر شده است.
 
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ماه ۹۳ 
متعاقب برگزاری موفق کارگاه پروژه نویسی در سازمان های مردم نهاد در تیرماه سال جاری، مؤسسه همراهان توسعه کیانا اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی دیگری با عنوان "گزارش نویسی در پروژه های توسعه" در تاریخ15 و 16 مرداد نموده است.
 
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ماه ۹۳ 
به گزارش سرویس «اجتماعی» ایسنا، در متن این بیانیه آمده است: «کشورهای طرف‌ کنوانسیون‌، مطابق‌ با تعهدات‌ خود نسبت‌ به‌ قانون‌ بین‌المللی بشر دوستی در جهت‌ حمایت‌ از افراد غیرنظامی به‌ هنگام‌ جنگهای مسلحانه‌، تمام‌ اقدامات‌ عملی را برای تضمین‌ حمایت‌ و مراقبت‌ از کودکانی که‌ تحت‌ تأثیر عواقب‌ [...]
 
تاریخ انتشار:
جلسه با سرود جمهوری اسلامی و تلاوت آیاتی از قرآن آغاز شد.آقای حیدری ریئس اموزش و پرورش منطقه 12 بیاناتی در مورد پیمان نامه و اهمیت اجرای مفاد پیمان نامه داشتند .
 
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ماه ۹۳ 
بنیاد همدلان کودک و نوجوان بیش از چهار سال است که در زمینه درمان و آموزش کودکان و نوجوانان در شرایط دشوار گام برمی­دارد.
 
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ماه ۹۳ 
این نشست به همت موسسه تواتمند سازی فریخته و شورای برگزاری سازمان های غیر دولتی ایران در11-13 شهریور امسال (93)برگزار خواهد شد.
 
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ماه ۹۳ 
با وجود همه تلاش هایی که جامعه بین المللی پس از جنگ جهانی دوم جهت حفظ صلح و امنیت جهانی و ترویج تفکر توسل به جنگ به عنوان آخرین وسیله حل و فصل اختلافات انجام داده است در همین دوران مردم جهان خاطرات هولناکی از جنگ های خونین داخلی و بین المللی را در حافظه خود دارند.
 
تاریخ انتشار:
انجمن حمایت از حقوق کودکان برگزار می کند: جشنوار ورزشی کودکان کار ایلنا – جشنواره فرهنگی ورزشی«حافبک» با هدف حمایت و توانمند سازی کودکان کار به همت انجمن حمایت از حقوق کودکان برگزار می شود. به گزارش ایلنا، انجمن حمایت از حقوق کودکان در راستای حمایت، استعدادیابی و توانمندسازی کودکان کار و [...]
 
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ماه ۹۳ 
31 شهریورماه سال گذشته بود که مجلس قانون حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست را تصویب کرد؛ قانونی که به موجب ماده 26 آن ازدواج سرپرست با فرزندخوانده ممنوع است؛ مگر آنکه دادگاه صالحه این پیوند را به نفع مصالح فرزند خوانده بداند.
 
تاریخ انتشار:
اردبیل – خبرگزاری مهر: با انتشار فیلمی مربوط به کودک آزاری در یکی از مهدهای کودک اردبیل، مدیر کل بهزیستی استان جزئیات این رویداد را تشریح و اعلام کرد که خاطیان زندانی شده اند.
 
تاریخ انتشار: ۳ تیر ماه ۹۳ 
: کمیته حقوق کودک سازمان ملل ابزاری را فراهم کرده است تا کودکان جهان از این پس بتوانند به صورت مستقیم شکایات خود را در خصوص نقض حقوق کودک به این کمیته ارائه دهند.
 
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ماه ۹۳ 
فاطیا عبدال نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، از حامی به دلیل اجرای موفقیت آمیز طرح پیشگیری از خشونت های خانگی در شهرهای تهران و مشهد تشکر کرد و تقدیرنامه ای به انجمن حمایت از زنان و کودکان پناهنده ارسال کرد.
 
تاریخ انتشار:
اولین همایش “روز جهانی مبارزه علیه کار کودک” توسط انجمن حمایت از کودکان کار برگزار شد. همایش روز جهانی مبارزه علیه کار کودک دیروز در تالار ایوان شمس با حضور ریاست شورای شهر تهران مسجد جامعی، مدیران وزارت کار، پژوهشگران حوزه حقوق کودک و نمایندگان سازمان های مردم نهاد برگزار شد.
 
تاریخ انتشار:
بزرگداشت روز جهانی لغو کار کودک به همت کانون فرهنگی «حمایتی کودکان کار کوشا» و مشارکت جمعی از فعالان حقوق کودک و کودکان کار در تالار«حرکت ایوان شمس» برگزار شد.
 
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ماه ۹۳ 
این بار کلاسهای کوچک و تنگ ولی رنگی و پر از مهر خانه کودک مهر تنها کلاس درس نیستند بلکه لوکیشن فیلمبرداری کلیپ” بازی برای صلح ” هستند و خانه کودک مهر میزبان فیلمساز و کارگردان آقای عابدین مهدوی و تیمش برای ساخت و فیلمبرداری کلیپ هستند.این بار کودکان خانه کودک مهر دیگر فقط بازیگر نقش واقعی نان [...]
 
تاریخ انتشار:
ناظم مدرسه ابتدایی در غرب تهران به اتهام آزار و اذیت یکی از دانش آموزان در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می شود.به گزارش خبرنگار مهر ، رسیدگی به این پرونده همزمان با شکایت والدین پسربچه ای در دادگاه کیفری ، آغاز شد.آنها در شکایت خود گفتند: پسرمان دانش آموز مقطع ابتدایی است.
 
تاریخ انتشار:
کانون کودکان کار کوشا به مناسبت روز جهانی لغو کار کودک، همایشی را به همراه اجرای موسیقی کودکان کوشا برگزار می کند همچنین این مراسم با حضور ریاست محترم شورای اسلامی شهر تهران، مدیران محترم وزارت کار و نمایندگان سازمان های مردم نهاد انجام خواهد شد.
 
تاریخ انتشار:
مؤسسه رویش نهال جوان با مشارکت معاونت اجتماعی فرهنگی منطقه 2 شهرداری تهران و حامیان این مؤسسه بمناسبت روز 12 ژوئن (روز جهانی مبارزه با کار کودکان) با حضور کودکان کار مراسم برگزار می نماید.
 
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ماه ۹۳ 
کارگاه نقش داوطلب و مسئولیت پذیری با تسهیل گری آقای متولی و خانم دادور در تاریخ 28 خرداد ساعت 9 صبح الی 3 بعد از ظهر در حسینیه ارشاد برگزار خواهد شد.
 
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ماه ۹۳ 
دولت‌ها تا به امروز به جای حل مشکل کودکان کار سعی در پاک کردن صورت مساله داشته‌اند/ اگر بازرسان وزارت کار طبق قانون کارگاه‌ها و واحدهای محل اشتغال کودکان را بررسی می‌کردند پدید کار کودک دیگر وجود نداشت.
 
تاریخ انتشار:
«در بودجه‌های سالانه سازمان‌هایی مانند وزارت رفاه، بهزیستی و شهرداری برای کمک به انجمن‌ها ردیف‌های مشخصی وجود دارد و این سازمان‌ها ملزم به کمک‌رسانی به NGO‌ها هستند،.»
 
تاریخ انتشار:
«در حال حاضر ناهماهنگی‌های بسیاری در میان دستگاههای متولی کودک کار مشاهده کنیم بنابراین خوب است که این شورا تشکیل شده است تا این دستگاه‌ها در ذیل این شورا و طی برنامه‌ای مشترک باهم هماهنگ شود.»
 
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ماه ۹۳ 
«اولین انتظار ما به عنوان فعالین حوزه کودک از مسولین آن است که آمار درستی ارائه دهند زیرا آمار، پایه اظهار نظر‌ها و تحقیقات علمی است./ عد از رایزنی‌های فراوان سن ازدواج از سن بلوغ شرعی (نه سال) به سیزده سال برای دختران تغییر پیدا کرد؛ اما افراد زیر سن ۱۳ سال با اجازه ولی و گرفتن گواهی رسمی از [...]
 
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ماه ۹۳ 
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل محو کردن کار کودک در کشور را نیازمند عزم ملی دانست و گفت:در سال ۲۰۱۰ تعداد کودکان کار در جهان ۱۶۰ میلیون نفر کاهش یافته است.
 
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ماه ۹۲ 
شبکه یاری کودکان کار و خیابان (گروه تلاشگران یاری) سالی توام با بهروزی، موفقیت و شادکامی را برای عموم مردم ، بویژه سمن ها و انجمن های غیر دولتی آرزو می کند و امیدوار است سال نو، نوید دهنده موفقیت های پرثمر در کاهش و حذف کار کودکان باشد.
 
تاریخ انتشار:
بهترین اتفاق سال گذشته برای شما چه بوده و آرزوی چه اتفاقی برای سال آینده دارید.
 
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ماه ۹۲ 
حضور دوستداران کودک را در جشن عیدانه مان ارج مینهیم، از شما دعوت مینماییم تا در روز پنجشنبه 22 اسفند ماه، از ساعت 9 صبح تا 13 در خانه ی کودک ناصرخسرو حضور به هم رسانید و در لحظات شاد کودکان با آنان همراه شوید.
 
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ماه ۹۲ 
علی‌اکبر شعاری‌نژاد درسال ۱۳۰۴ در شهر تبریز متولد شد. وی در سال ۱۳۳۴ فارغ التحصیل رشته فلسفه و علوم تربیتی از دانشسرای مقدماتی شد و تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه تهران سپری کرد و در سال ۱۳۴۷ فارغ التحصیل شد. شعاری نژاد سابقه مدیریت گروه روانشناسی تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی و تدریس در [...]
 
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ماه ۹۲ 
کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد نمایشگاهی از آثار کودکان و نوجوانان با موضوع عید باستانی نوروز برپا می کند. این نمایشگاه از ۱۴ تا ۲۲ اسفندماه ۱۳۹۲ برگزار خواهد شد.
 
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ماه ۹۲ 
انجمن پژوهشهای آموزشی پویا کارگاهی با موضوع اضطراب در کودکان در محل انتشارات فنی در خیابان عباس آباد خیابان پاکستان برگزار می نماید از علاقمندان دعوت می شود در این کارگاه شرکت فرمایند.
 
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ماه ۹۲ 
سمینار ملی "خداحافظی با کار کودکان" با هدف طرح معضل کار کودک و نقش قشرهای مختلف اجتماع در رفع آن اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.
 
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ماه ۹۲ 
تسلیت به مناسبت در گذشت شادروان یحیی مافی و اعلام تاریخ مراسم بزرگداشت ایشان
 
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ماه ۹۲ 
یحیی مافی یکی از پیشگامان آموزش و پرورش نوین در ایران و از بنیان گذاران شورای کتاب کودک درگذشت چهارشنبه یحیی مافی یکی از پیشگامان آموزش و پرورش نوین در ایران و از بنیان گذاران شورای کتاب گروه خبر کتابک درگذشت.
 
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ماه ۹۲ 
رييس مرکز تحقيقات ايدز ايران گفت: 4 تا 5 درصد از کودکان کار درخيابان و 2 درصد از زنداني ها و 6 درصد از زنان روسپي به ايدز مبتلا هستند.
 
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ماه ۹۲ 
شبکه یاری در در نمایشگاه کودک سرگرمی بازی آموزش ، سالن دیدار غرفه دارد. این نمایشگاه توسط نشر شهر و شهرداری تهران و با شرکت سایر موسسات فعال در حوزه کودکان برگزار می گردد.
 
تاریخ انتشار: ۳ آذر ماه ۹۲ 
مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک شما را به شرکت در جشنواره فیلم کودکان کار دعوت می نماید.
 
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ماه ۹۲ 
دبیر مرجع ملی حقوق کودک ا اشاره به بیست و چهارمین سالروز تصویب پیمان‌نامه حقوق کودک گفت: 20 نوامبر از سوی سازمان ملل و یونیسف به عنوان مقابله با خشونت علیه کودکان و پیشگیری از کودک‌آزاری نامگذاری شده است.
 
تاریخ انتشار:
نشست تخصصی قاچاق کودکان؛ فاجعه قرن حاضر با حضور استادان پروفسور برونلی، خانم دکتر بلیک، خانم دکتر خواجه نوری سه شنبه 5/9/1392 از ساعت 16الی18 دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد.
 
تاریخ انتشار:
پيرو اطلاعيه هاي قبلي مبني بر برگزاري كارگاه هاي آموزشي مهارت‌هاي كار تيمي و شناخت و طراحي بازي‌هاي آموزشي براي بزرگسالان، به اطلاع مي‌رساند كه كارگاه كار تيمي در تاريخ‌ نهم و دهم آبان ماه سال جاري با همكاري انجمن خانواده پايدار ايراني و موسسه همراهان توسعه كيانا برگزار گرديد
 
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ماه ۹۲ 
گروه تلاشگران(شبکه یاری کودکان کار و خیابان) با همکاری یونیسف و مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در صدد برگزاری کارگاه یک روزه برای آموزش حقوق کودک می باشد.
 
تاریخ انتشار: ۷ آبان ماه ۹۲ 
خلاصه گزارش فعاليت هاي شبكه ياری كودكان كار و خيابان در ارتباط با ترويج فرهنگ صلح شبكه ياري كودكان كار و خيابان در سال 1382 با تلاش تعدادي از سازمانهاي غير دولتي با هدف برقراري ارتباط بين سازمانهاي غير دولتي مرتبط و افزايش مشاركت فعال آنها تاسيس شد و در حال حاضر، سيزده سازمان عضو آن هستند.